Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-12-31 12:00:16 przez Czas2012

Włodzimierz Bernacki zrezygnował ze swoich funkcji

Od jutra prof. Włodzimierz Bernacki nie będzie już pełnił zadań prezesa ani pełnomocnika w strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj 30 grudnia podał do publicznej wiadomości posługując się portalem społecznościowym Twitter, że rezygnuje ze wszystkich tych funkcji. Napisał:

/media/user/images/upload/Grudzien/2019/Screenshot_20191231-013504.png"Złożyłem rezygnację ze sprawowanych funkcji w strukturach Prawa i Sprawiedliwości, tj. prezesa Zarządu Okręgowego PiS, pełnomocnika struktur powiatowych PiS w powiecie bocheńskim oraz koordynatora wyborczego w okręgu 15. Rezygnację złożyłem od dnia 1 stycznia 2010 roku."

Włodzimierz Bernacki poinformował władze partii o swojej decyzji już wcześniej 23 grudnia. Wchodzi ona w życie 1 stycznia 2020 r.

Włodzimierz Bernacki jest profesorem nauk humanistycznych i wykładowcą akademickim, a także politologiem. Po nieudanej kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego z powodzeniem ubiegał się o mandat senatora w okręgu 34. Dwie wcześniejsze kadencje spędził jako poseł PiS. Urodził się w Proszowicach. Jeszcze niedawno mogliśmy go słuchać gdy przemawiał podczas kampanii parlamentarnej do sejmu podczas wiecu wyborczego Mariusza Zająca. Zobacz TUTAJ

Włodzimierz Bernacki nie podał natomiast co było powodem jego decyzji. Do tej pory milczą o tym także działacze PiS odpowiadając, że nie udzielają informacji w tej sprawie.

pw