Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-04-21 14:21:43 przez system

Wpadli amatorzy cudzej własności

W ręce bocheńskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn, którzy na początku kwietnia włamali się do niezamieszkałego domu przy ulicy Wiśnickiej, skąd ukradli wiele wartościowych przedmiotów o łącznej wartości 23 tysięcy złotych.

17 kwietnia policjanci wydziału kryminalnego bocheńskiej policji zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 21 lat, mieszkańców powiatu bocheńskiego, którzy podejrzani są o dokonanie włamania do niezamieszkałego domu przy ulicy Wiśnickiej i kradzieży z niego wielu wartościowych przedmiotów. Łupem złodziei padły m.in.: rower, zabytkowa kołyska dziecięca, trzy obrazy ścienne, narzędzia stolarskie, kilka silników elektrycznych, spawarka i kable, które sprawcy potrafili wyrwać ze ścian. Wartość skradzionych przedmiotów właściciel oszacował na kwotę blisko 23 tysięcy złotych.

Dom, który okradli zatrzymani mężczyźni, od dłuższego czasu pozostawał niezamieszkały, a jego właściciel przebywał poza terenem Bochni. Sprawcy o tym wiedzieli, jak również o tym, że w pomieszczeniach domu znajduje się wiele cennych przedmiotów, które można „spieniężyć”, dlatego skrupulatnie zaplanowali włamanie i to, co zrobią ze zdobyczą.

Na chwilę obecną policjantom udało się odzyskać skradziony rower, natomiast pozostałe rzeczy przestępcy sprzedali przypadkowym osobom, a miedź pozyskaną z rozbiórki spawarki i opalenia kabli zbyli w punkcie skupu złomu.
Śledczy w dalszym ciągu prowadzą czynności mające na celu ustalenie nabywców skradzionych przedmiotów i odzyskania mienia celem zwrócenia go właścicielowi.

- Zatrzymani mężczyźni są dobrze znani policji z uwagi na ich kryminalną przeszłość, a przez sąd byli wcześniej karani m.in. za kradzieże. Policjanci przedstawili 21 latkom zarzuty kradzieży z włamaniem, za które to czyny kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10 - informuje oficer prasowy bocheńskiej policji, mł. asp. Łukasz Ostręga.