Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-05-22 19:30:29 przez system

Wpadli amatorzy cudzych skuterów

Policjanci z Nowego Wiśnicza ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież motorowerów o łącznej wartości 3000 złotych. Skradziony sprzęt odzyskano, a sprawcom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży, za którą grozi im teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

23 lutego oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymał zgłoszenie o kradzieży dwóch skuterów w Zawadzie. Zgodnie z zawiadomieniem pokrzywdzonego do kradzieży doszło najprawdopodobniej w godzinach nocnych, kiedy nikt nie pilnował stojących na terenie posesji jednośladów.

Po uzyskaniu informacji niezwłocznie na miejsce zdarzenia udali się policjanci, w tym grupa oględzinowa i funkcjonariusze służb kryminalnych.

Od czasu pozyskania informacji o kradzieży motorowerów policjanci prowadzili intensywne czynności, mające na celu wyjaśnienie okoliczności zaistniałego zdarzenia. Ustalenie sprawcy tej kradzieży nie było łatwe, gdyż w miejscu zdarzenia nie było sprawnego monitoringu, jak również ze względu na porę, w jakiej doszło do kradzieży, nie było naocznych świadków tego zdarzenia.
Praca operacyjna wiśnickich policjantów okazała się skuteczna i zaowocowała zatrzymaniem dwóch mężczyzn w wieku 19 lat, którzy mieli związek z wyjaśnianą sprawą. W toku dalszych czynności ustalono, że zatrzymani 19-latkowie kilka dni po kradzieży sprzedali motorowery, w tym jeden na części.

- Policjantom udało się ustalić miejsce, w którym obecnie znajdował się jeden ze skradzionych motorowerów oraz części z drugiego skutera. Skradzione przedmioty w najbliższym czasie zostaną zwrócone właścicielom, a zatrzymanym 19-latkom przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży, za które to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do lat 5. Teraz sąd zdecyduje dokładnie jaką karę wymierzyć 19-letnim złodziejom – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.