Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-09-19 09:05:55 przez system

Wpadli po „włamie” w Zawadzie

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o dokonanie włamania do sklepu w Zawadzie. Włamywacze dostali się do sklepu wyłamując drzwi przy pomocy łomu, a z wnętrza sklepu skradli papierosy.

Zapewne łup byłby większy, ale w sklepie włączył się alarm i sprawcy musieli ratować się ucieczką z miejsca zdarzenia. Dzięki sprawnej akcji oficera dyżurnego i policjantów ruchu drogowego włamywacze zostali szybko namierzeni i zatrzymani. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, jednak w przypadku zatrzymanych mężczyzn kara może być znacznie wyższa z uwagi na to, iż działali w tzw. recydywie.

Włamania do dużego sklepu wielobranżowego w Zawadzie sprawcy dokonali w nocy 12 września. Przy pomocy Łomów wyłamali drzwi i dostali się do wnętrza sklepu. Włamywaczom udało się wynieść jedynie papierosy z uwagi na to, iż wchodząc do hali budynku uaktywnili alarm i musieli szybko uciekać.

Policja została powiadomiona o zdarzeniu telefonicznie, a zgłaszający przekazał informację, że włamywacze odjechali z miejsca zdarzenia zielonym audi. Oficer dyżurny bocheńskiej komendy niezwłocznie podał do wszystkich patroli, będących w terenie, komunikat o włamaniu i pojeździe, którym mieli poruszać się sprawcy włamania. Chwilę później policjanci ruchu drogowego, patrolujący trasę K94, namierzyli taki pojazd na skrzyżowaniu z drogą prowadząca do Gierczyc. Pojazd został zatrzymany, a osoby znajdujące się w środku wylegitymowane. W trakcie kontroli pojazdu i bagażnika policjanci znaleźli m.in. papierosy, łomy, nożyce do cięcia metalu, kominiarki, a także nóż i pistolet gazowy. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, gdzie uczestniczyli w dalszych czynnościach procesowych.

- Jeden z zatrzymanych to 36-letni mieszkaniec Krakowa, pozostali dwaj - w wieku 31 i 36 lat - nie mają stałego miejsca pobytu. Według informacji z policyjnej kartoteki zatrzymani mężczyźni w przeszłości odbywali już kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, co może znacznie wpłynąć na wymiar kary za włamanie do sklepu w Zawadzie, z uwagi na to, iż działali w tzw. recydywie.
Zatrzymani mężczyźni zostali objęci dozorem Policji, a także zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju. W najbliższym czasie o losie podejrzanych zdecyduje Sąd Rejonowy w Bochni – informuje mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.