Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-01-21 20:31:34 przez system

Wreszcie wyremontują drogę Bochnia - Uście

Prawie 15,5 miliona złotych wyniesie rozbudowa drogi powiatowej Bochnia Uście Solne – Barczków na odcinku Gawłów - Bogucice. Umowę na realizację inwestycji w piątkowe popołudnie podpisała dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Małgorzata Dąbrowska - Zysek wspólnie z przedstawicielem wykonawcy Panią Elżbietą Wesołowską.

Podpisaniu umowy towarzyszyli również starosta bocheński Adam Korta i członek zarządu Rafał Rudka.Przebudowa drogi będzie realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Do końca tego roku powstanie dokumentacja projektowa, natomiast inwestycja zakończy się na przełomie maja 2021 r. Jest to dość odległy termin, ale zakres inwestycji jest duży.

- Na terenie przez który przebiega inwestycja, znajduje się wiele podziemnych i nadziemnych sieci, które trzeba będzie przebudować - wyjaśnia starosta Adam Korta.

Zakres obejmuje rozbudowę drogi powiatowej na odcinku ponad 3, 4 km wraz z budową ścieżek rowerowych i chodników. Na całej długości zostanie poszerzona jezdnia do 6 m, a powstałe chodniki i ścieżki rowerowe będą uwzględniać zniesienie barier architektonicznych. Przewidziano również przebudowę lub remont przepustów oraz systemu odwodnienia korpusu drogowego.

Rozbudowę skrzyżowań, przebudowę zjazdów a także przebudowę i budowę 6 zatok autobusowych. Powstanie kanalizacja opadowa na długości ponad 4 km, a na odcinku 2,5 km przebudują rowy.

Koszt robót budowlanych i projektowych wynosi 15 495 798,80zł brutto, natomiast uzyskana przez Powiat Bocheński dotacja z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego wynosi 8 008 233,18 zł.

Wykonawcą inwestycji jest PDM Dębica Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe SA.