Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-07-27 07:21:16 przez Czas2012

Wspomagają budowę centrum dziecka w Kamerunie

Mieszkańcy parafii św. Pawła kontynuują zbieranie makulatury na cele dobroczynne. W sobotę 18 lipca po bardzo długiej przerwie odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka makulatury na misje.

Jak komentują organizatorzy ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap.: sobotnia Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na placu przy kościele św. Pawła Ap., gdzie była prowadzona zbiórka zostało zapełnionych 15 kontenerów, w których zmieściło się 27 040 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę bezpośrednio do bazy EKOM BUDU w ilości 12 530 kg. Łącznie zebraliśmy 39 570 kg, co dało kwotę 5 935,50 zł. Cztery osoby przekazały darowiznę w wysokości 140,00 zł.

Konto budowy ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, zostało więc wsparte kwotą 6 075,50 zł.

Tak dobry wynik zbiórki został osiągnięty dzięki zaangażowaniu ogromnej ilości osób z Bochni, Brzeska, ziemi bocheńskiej i ziemi wielickiej. Do zbiórki makulatury oprócz osób prywatnych włączyły się szkoły i instytucje: Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Grajowie, Szkoła Podstawowa w Wiatowicach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Brzesku, Zespół Szkół Nr 1 w Bochni, Akcja Katolicka przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Studio K w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe Dorota Michalik i Agata Maleska – Radwan, PAN PIOTR – Przeprowadzki, Galeria Rondo w Bochni, firma Lock-Tel, sklep Natalka w Grobli, Szpital Powiatowy w Bochni, Dom Pomocy Społecznej w Bochni oraz Parafia św. Mikołaja w Bochni.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które ofiarnie wsparły Akcję i pracowały przy składaniu makulatury do kontenerów. Dziękują także i zapewniają o modlitwie w imieniu organizatorów i Siostry Kolbeny Frąckiewicz koordynatorki budowy studni im. dr Filipa Adwenta, a teraz Centrum Dziecka.

Szczególne podziękowania składamy bocheńskim instytucjom i portalom internetowym, które poprzez bezinteresowne umieszczanie plakatów i informacji o zbiórkach pomagają nam w nagłośnieniu akcji „Makulatura na misje”.

Aktualnie powstał już pierwszy budynek Centrum w stanie surowym. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wykończenie i wyposażenie pomieszczeń budynku. Następna zbiórka makulatury – jak dodają organizatorzy - uzależniona jest od koniunktury na tym rynku.

Możliwe jest także przekazanie ofiar na budowę Centrum na konto:
Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: - na budowę CENTRUM DZIECKA,
lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem:
„Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11".