Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-05-25 16:17:57 przez system

Wybory samorządowe: PiS jednak bez kandydata

Zarząd okręgu tarnowskiego PiS nie zgodził się na kandydaturę Krzysztofa Kokoszki na stanowisko burmistrza miasta.

Niedawno bo zaledwie w zeszłym tygodniu Bochnię obiegła informacja o zaproponowanym przez lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości kandydacie na stanowisko burmistrza miasta. Został nim za poparciem większości Krzysztof Kokoszka, wieloletni komendant straży pożarnej w Bochni.

Kandydatura Krzysztofa Kokoszki została zgłoszona podczas posiedzenia miejskiego koła Prawa i Sprawiedliwości w zeszłym tygodniu 16 maja. Propozycję Krzysztofa Kokoszki szczególnie zachwalał obecny przewodniczący lokalnych miejskich struktur PiS Ireneusz Sobas.

Niestety kandydatura ta spotkała się z negatywną opinią zarządu okręgu tarnowskiego Prawa i Sprawiedliwości. 23 maja zarząd okręgowy tej partii, po wcześniejszych konsultacjach i po odbytym głosowaniu wydał, jak się wydaje, decyzję ostateczną. Kandydatura Krzysztofa Kokoszki nie została zatwierdzona. Miejskie struktury PiS nie dostały jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie jednak, jak wynika z funkcjonowania struktury władzy, są one zobowiązane do podporządkowania się decyzjom organu nadrzędnego jakim niewątpliwie jest zarząd okręgowy PiS. Czy coś się może jeszcze zmienić w tej sprawie?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jednym z głównych powodów nie zaakceptowania kandydatury Krzysztofa Kokoszki przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko burmistrza Bochni są jego rzekome powiązania ze środowiskiem struktur PSL i tym samym obecnie urzędującym starostą. Takie układy nie są mile widziane przez większą część członków PiS, którzy niechętnie patrzą na obecnie działającą w powiecie egzotyczną kolację PiS-PSL.

pw