Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-30 14:44:43 przez system

Wygoda: pieszym grozi niebezpieczeństwo

Kilka dni temu (21 października) otwarto przejazd pod wiaduktem na ul. Wygoda. Póki co brak jednak w tym miejscu odpowiedniego chodnika. Piesi muszą przemieszczać się po jezdni. Wiąże się to z dużym niebezpieczeństwem, ponieważ w miejscu tym występuje bardzo duży ruch samochodowy. Przypomnijmy również, że został zamknięty bypass na ul. Krzeczowskiej, przez który była możliwość w miarę bezpiecznego przemieszczania się.

Sprawę braku chodnika pod niedawno otwartym wiaduktem kolejowym poruszyła podczas październikowej sesji Rady Miasta, która odbyła się 29 października Danuta Trojak, przewodnicząca osiedla Karolina. – Bypass na ul. Krzeczowskiej został zamknięty i nie ma tam przejścia dla pieszych. Są oni kierowani pod most na ul. Wygoda. Najczęściej dotyczy to dzieci dochodzących do szkoły i ich matek. Nie ma tam jednak jeszcze chodnika. Przejście jest bardzo niebezpieczne i ryzykowne. Dopóki tak będzie proszę władze miasta oraz PKP o umożliwienie przejścia pieszym przez tory na Krzeczowskiej pod opieką dróżnika – zaapelowała mieszkanka Bochni

  • *

Na słowa członkini zarządu osiedla zareagował burmistrz miasta – Stefan Kolawiński. - Pani wniosek generalnie dotyczący zabezpieczenia przejścia pod wiaduktem kolejowym jest w trakcie realizacji. Natomiast niezależnie od tego, bo wykonawca jest zobowiązany do czuwania nad bezpieczeństwem przechodzących, równolegle jeszcze raz zawnioskujemy do osób kierujących, żeby było to realizowane w pełnym zakresie –odpowiedział włodarz Bochni.