Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-05-09 11:00:01 przez system

Wyjątkowa lekcja patriotyzmu w bocheńskiej Dwójce

W piątek 8 maja uczniowie klas szóstych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni wzięli udział w szczególnej lekcji historii, która była wyrazem hołdu dla wszystkich, którzy poświęcili życie w walce o wolność i niepodległość Rzeczpospolitej w latach II wojny światowej.

Spotkanie odbyło się z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Poprowadził je dyrektor szkoły Zbigniew Solak. Swój wkład w tę uroczystość wnieśli również sami uczniowie, przygotowując prezentację multimedialną oraz plakaty nawiązujące do wydarzeń z II wojny światowej. Podczas uroczystości młodzież spotkała się z przedstawicielami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Najemnicy Bocheńscy”.

Z dużym zainteresowaniem słuchała ciekawych opowieści miłośników i pasjonatów okresu II wojny światowej. Największe emocje wśród uczniów wzbudziła możliwość obejrzenia z bliska broni oraz wielu innych rekwizytów.

Wśród zaproszonych honorowych gości byli: prezes ŚZŻ Armii Krajowej O/Bochnia Cecylia Dźwigaj-Wanicka, Stanisław Wieciech oraz Edward Osuch. Na zakończenie spotkania Pani Cecylia podzieliła się ze zgromadzoną młodzieżą swoimi wspomnieniami z okresu okupacji. Jej słowa wywarły duże wrażenie wśród zgromadzonych i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Małgorzata Śliwa