Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-11-06 18:47:24 przez eb

Wykład mec. Agnieszki Pachuty w „Civitas Christiana”

“Przyjazne spadki i Testamenty, czyli jak uporządkować swoje sprawy” to temat wykładu, którego można było wysłuchać we wtorek w dniu 5 listopada 2019 r., w bocheńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”. Wykład poprowadziła Adwokat Agnieszka Pachuta.

Liczni uczestnicy spotkania uzyskali informacje o rodzajach testamentów, terminu złożenia oświadczenia o przyjęciu, odrzucenia spadku, instytucji zachowku. Jakie są zasady dziedziczenia w polskim prawie - co w chodzi w skład spadku jakie prawa, ale również i obowiązki obciążają masę spadkową.
Przedstawione zostały informacje o kosztach procedury sądowej i notarialnej przeprowadzenia sprawy spadkowej po zmarłym, oraz obowiązki związane z podatkiem od spadków i darowizn.
Wykładu wysłuchali licznie zgromadzeni członkowie i sympatycy Stowarzyszenia.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.