Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-09-10 22:41:11 przez Czas2012

Wyniesione przejścia dla pieszych- apel mieszkańca o poprawę bezpieczeństwa

Jednym z wniosków złożonych do Budżetu Obywatelskiego na 2022 jest projekt pod nazwą "Św. Leonard żąda poprawy bezpieczeństwa pieszych na swojej ulicy". Autor i zarazem wnioskodawca za pośrednictwem naszego portalu zwraca się do mieszkańców Os. Śródmieście, a szczególnie Os. Słonecznego i ulic Św. Leonarda-Kolejowa-Langera, Trudna i Poniatowskiego o wzięcie udziału w głosowaniu, które możliwe jest jeszcze tylko do 15 września br (najbliższa środa).

Można wybrać dowolną formę głosowania: tradycyjną - w Urzędzie Miasta Bochnia, pokój dziennika podawczego -wejście bezpośrednie z ul. Kazimierza Wlk 2 (obok bramy głównej) w godz. pracy Urzędu 7.30 - 15.30 lub internetową - poprzez stronę www.bochniadecyduje.eu.

"Szanowni Państwo, Mieszkańcy Bochni - wasze aktywne poparcie mojego pomysłu pozwoli na wybudowanie na ul. Św.Leonarda dwóch tzw. wyniesionych ponad asfalt przejść dla pieszych: w rejonie supermarketu LIDL oraz w pobliżu skrzyżowania z ul Galasa. Przejścia będą dodatkowo przez całą dobę podświetlone w poziomie jezdni - wzorem rozwiązań z innych miast np. Niepołomic.

W ciągu kilku ostatnich lat ul. Leonarda (biegnąca przez środek osiedli mieszkaniowych) stała się jedną z najruchliwszych arterii miejskich za sprawą działających tu Krytej Pływalni , supermarketu LIDL i niedawno uruchomionego na sąsiedniej ulicy supermarketu Biedronka. Zagrożenie dla pieszych jest tutaj wielkie, lecz zaangażowanie mieszkańców może przynajmniej częściowo poprawić sytuację. Dlatego wraz ze św. Leonardem proszę o Wasze głosy"

  • apeluje autor.

Szczegóły wniosku TUTAJ

/media/user/images/upload/Wrzesien/wrzesien 2021/N.jpg

Zdjęcie główne: ZDM Warszawa