Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-11-14 11:50:56 przez system

Wypadkowy długi weekend

Wyjątkowo obfity w wypadki drogowe był miniony długi weekend 11-13 listopada. Paradoksalnie, w dużym stopniu przyczyniły się do tego nie fatalne warunki atmosferyczne, ale… dzikie zwierzęta.

11 listopada, godz. 11:22 – Bochnia ul. Trudna - kolizja drogowa
Kierowca peugeota, wykonując manewr cofania z parkingu na jezdnię, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem yamacha, doprowadzając do kolizji drogowej. Oba mężczyźni byli trzeźwy. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

11 listopada, godz. 12:14 - Ispina – kolizja drogowa
Kierowca osobowego forda mondeo potrącił dzika, który wtargnął na jezdnię.

11 listopada, godz. 17:15 - Baczków – rowerzysta w stanie po użyciu alkoholu
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej 17-letniego rowerzystę, który był pod wpływem alkoholu (0,36 promila alkoholu w organizmie).
W trakcie sprawdzenia w systemie informatycznym okazało się, że chłopak posiada czynny zakaz kierowania rowerami, wydany przez Sąd w Bochni. Kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu stanowi wykroczenie, jednak niestosowanie się do wyroku sądu jest już przestępstwem, za które 17-latek będzie sądzony jak dorosły.

12 listopada, godz. 01:16 – Gorzków - wypadek drogowy
Z wstępnych ustaleń policjantów, będących na miejscu zdarzenia wynika, że 18-letni kierowca samochodu marki audi A4, podczas manewru wyprzedzania na linii podwójnej ciągłej, w celu uniknięcia czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwka niezidentyfikowanym pojazdem, gwałtownie odbił w lewo, wjeżdżając do przydrożnego rowu. Mężczyzna był trzeźwy. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała w postaci złamania kości udowej prawej nogi doznał pasażer audi. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KPP w Bochni.

12 listopada, godz. 14:19 - Brzeźnica – kolizja drogowa
Kierowca nissana, pokonując prawoskrętny łuk drogi, częściowo przejechał na pas ruchu o przeciwnym kierunku jazdy, doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Kia, Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

13 listopada, godz. 16:29 – Gawłówek – wypadek drogowy
Z wstępnych informacji uzyskanych przez policjantów KPP w Bochni wynika, że kierowca opla zafiry, jadąc w kierunku Bochni, podczas wykonywania manewru wymijania się z nieustalonym pojazdem zderzył się z jadącym w tym samym kierunku rowerzystą, który doznał obrażeń głowy i został zabrany do szpitala w Bochni. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu. Sprawę wyjaśnia Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KPP w Bochni.

13 listopada, godz. 17:48- Bochnia, ul. Wiśnicka – kolizja drogowa
Kierowca nissana qashqai, jadąc w kierunku Bochni, najechał na wbiegającego od lewej strony drogi jelenia.

13 listopada, godz. 20:09 - Proszówki – kolizja drogowa
Kierowca renaulta laguna potracił sarnę, które wtargnęła na jezdnię.

Ponadto odnotowano 4 niegroźne stłuczki tzw. szkody parkingowe.