Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-06-22 10:58:12 przez system

Wyprawy dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci

Z myślą o Was zdobywamy szczyty - wspierajmy Małopolskie Hospicjum dla Dzieci - z powyższym hasłem już w najbliższym czasie, bo 28 czerwca rozpocznie się pierwsza wyprawa związana ze wspieraniem idei działalności Małopolskiego Hospicjum, które opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz wspiera ich rodziny, czyli świadczy tzw. pomoc paliatywną.

Jak pisze na stronie poświęconej wyprawom na rzecz Hospicjum ich pomysłodawca i główny organizator Sylwester Walasek - "realizując nasze pasje chcemy wspierać tych, którzy całe serce oddali osobom, będącym pod opieką Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Stąd zrodził się pomysł promowania działalności krakowskiego ośrodka poprzez inicjatywy o charakterze sportowym i rekreacyjnym. Pierwszą z nich ma być wyprawa na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu na granicy Gruzji z Rosją o wysokości 5033,8 m n.p.m. Mamy nadzieję, iż idąc tam z myślą o podopiecznych Hospicjum, dotrzemy do większej liczby osób, którym przybliżymy szczytny cel i ideę działalności Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci."

Zespół wypraw tworzą przyjaciele i wolontariusze MHD. Na pierwszą z nich wyruszają: bochnianie Sylwester Walasek i Piotr (Kuba) Marecki oraz gdańszczanin Paweł Adamczuk. W tej chwili wyprawa jest na etapie gorących przygotowań. Załoga jest po wiosennym szkoleniu w północno-wschodniej części Tatr Wysokich na Słowacji, gdzie ich bazą było schronisko nad Zielonym Stawem Kieżmarskim.

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci to organizacja pozarządowa, która od 10 lat opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami w województwie małopolskim. Stale pod opieką hospicjum, w swoich domach pozostaje grupa 50 pacjentów.

MHD prowadzi także pierwszy w Polsce ośrodek, którego celem jest zapewnienie czasowego wytchnienia dla rodziców i opiekunów nieuleczalnie chorych dzieci, od trudnej i obciążającej, codziennej opieki. Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci to drugi dom, w którym najmłodsi mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo, będąc poza swoim domem.

MHD jest w trakcie końcowej fazy budowy Centrum Opieki Wyręczającej. Jak dowiadujemy się ze strony Hopsicjum www.mhd.org.pl "Chcemy, aby w lipcu pojawili się w nim pierwsi pacjenci. Aby tak się stało – potrzebujemy Waszej pomocy! Prace wykończeniowe i instalacyjne są bardzo kosztowne. Brakuje nam wciąż ok. 500.000 zł."

Jak pomóc?
Każdy może pomóc wpłacając darowiznę na konto, albo przekazując datki wolontariuszom MHD, prowadzącym zbiórkę podczas wypraw sportowych.

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci
Ul. Czerwonego Kapturka 10
31-711 Kraków
Nr konta PLN:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: darowizna na cele statutowe MHD

Nr konta EURO:
Kod Swift-BIC BPKOPLPW
Nr rachunku w formacie IBAN: PL96 1020 2892 0000 5602 0398 4648
Tytułem: darowizna na cele statutowe MHD

Więcej: na stronie internetowej www.mhd.org.pl i profilu Haspicjum na Facebook-u
Zapraszamy również do śledzenia bloga o wyprawach dla hospicjum – http://wyprawy.mhd.org.pl/ oraz profilu na Facebook-u: Wyprawy sportowe Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci - Expeditions for MHD.

    • Już w tej chwili kierujemy serdeczne podziękowania do osób, które bezinteresownie wspierają naszą ideę wypraw na rzecz Hospicjum. Do takich należą bochnianka pani Joanna Świerczek oraz krakowianin Piotr Sławeta, którzy w profesjonalny sposób pomogli nam przy tworzeniu ulotek, dotyczących wyprawy na Kazbek, w języku angielskim i rosyjskim *– mówi Sylwester Walasek – wolontariusz, koordynator wypraw sportowych MHD,

Inicjator wypraw na rzecz Hospicjum, S. Walasek już w najbliższej przyszłości (na przełomie sierpnia 2016 r.) organizuje wyprawę rowerową wzdłuż wschodniej granicy Polski. Do niej będzie mógł dołączyć każdy, kto czuje się na siłach przemierzyć dziennie po kilkadziesiąt kilometrów. Szczegóły już wkrótce na stronie http://wyprawy.mhd.org.pl/

Jeśli chcesz wesprzeć wyprawy MHD, dołączyć do zespołu, dowiedzieć się czegoś więcej- skontaktuj się z organizatorami droga mailową: wyprawy@mhd.org.pl

Jeśli chcesz skontaktować się z Hospicjum, pomóc w inny sposób, dowiedzieć się więcej o działalności MHD - wejdź na stronę: http://mhd.org.pl/kontakt

Warto przy tej okazji wspomnieć, iż ambasadorami Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci są Renata Przemyk, Joanna Koroniewska, Krzysztof Wieczorek, Julia Rosnowska, RKrist Van D. Mamy też inny akcent bocheński - podczas koncertów charytatywnych, m.in. niedawnego z okazji 10-lecia działalności MHD można było zobaczyć Marka Piekarczyka.