Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-05-31 00:41:14 przez Czas2012

Wyremontują drogi w powiecie

Powiat Bocheński otrzymał prawie 4,8 miliona złotych dofinansowania z przeznaczeniem na rozbudowę drogi powiatowej w Majkowicach i Bogucicach.

Ministerstwo Finansów zdecydowało o przyznaniu tej kwoty (4 752 489 zł) ze środków rezerwy subwencji ogólnej na dofinansowanie inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1424K Bochnia – Uście Solne – Barczków na odcinku Bochnia – Bogucice (etap II Gawłów – Bogucice) w miejscowościach Majkowice i Bogucice".
Podczas planowanych prac wykonana zostanie nowa nawierzchnia z podbudową i poszerzona do 6 metrów. Po prawej stronie powstanie pobocze o szerokości 1 metra, natomiast po lewej stronie ciąg pieszo – rowerowy o szerokości 2,5 metra. Powstaną także zatoki autobusowe, kanalizacja deszczowa i drenaż. Inwestycja, która zakończy się w grudniu, Szacuje się, że inwestycja pochłonie prawie 8 milionów złotych, a zakończy się w grudniu.

Dzięki pozyskanym środkom zmodernizowana zostanie droga powiatowa w dwóch miejscowościach, od marketu w Majkowicach do skrzyżowania w Bogucicach z drogą powiatową w kierunku Okulic – wyjaśnia starosta Adma Korta.