Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-05 16:56:38 przez system

Wyróżnienie dla bocheńskiego szpitala

W Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbyło się I Forum Medyczne Małopolski pn. „Leczenie - służba czy usługa”, w ramach którego podczas uroczystej gali wręczono nagrody w plebiscycie na najlepszych lekarzy specjalistów i podstawowej opieki zdrowotnej, dentystów, a także najlepsze przychodnie i szpitale.

W kategorii „Najlepszy Szpital Małopolski” wyróżnienie otrzymał Szpital Powiatowy w Bochni. Na uwagę zasługuje fakt, iż szpital w Bochni był jedynym szpitalem powiatowym, który otrzymał takie wyróżnienie, a zarazem jednym z dwóch (wraz ze Szpitalem Specjalistycznym w Nowym Sączu) spoza miasta Krakowa.

Najlepszym szpitalem w Małopolsce, a zarazem zwycięzcą plebiscytu został Wojewódzki Szpital Okulistyczny w Krakowie. Ponadto wyróżnienia otrzymali jeszcze Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła w Krakowie, Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii w Krakowie, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu czy Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie.

W uzasadnieniu wyróżnienia wskazano, iż Szpital Powiatowy w Bochni to: „Rodzynek” wśród naszych nagrodzonych. Jedyny, który znajduje się w mniejszym mieście, a jednocześnie – w porównaniu do innych lecznic – leczy na najwyższym poziomie. Słynie z innowacyjności i ulepszania warunków leczenia. Jednocześnie może pochwalić się bogatą historią – jest jednym z najstarszych szpitali w Polsce.

Wyróżnienie jakie otrzymała bocheńska placówka dowodzi również profesjonalnego działania całego personelu w realizacji codziennych obowiązków w służbie na rzecz Pacjentów.

Certyfikat wyróżniający dla bocheńskiej placówki z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Wojciecha Kozaka odebrał Jarosław Kycia - dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni. Na ręce dyrektora przekazano również specjalne gratulacje od ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Są to wyróżnienia, które daje ogromną mobilizację do dalszego rozwoju i działania na rzecz poprawienia świadczonych usług. Zdajemy sobie bowiem sprawę z obszarów, które musimy jeszcze poprawić i które systematycznie, po kolei będziemy poprawiać – mówi Jarosław Kycia, dyrektor szpitala.

O wyborze laureatów, oprócz głosów pacjentów, czytelników, zdecydowały głosy członków Kapituły Plebiscytu, w skład której wchodzili:
Władysław Kosiniak-Kamysz - minister pracy i polityki społecznej, Wojciech Kozak - wicemarszałek Województwa Małopolskiego, prof. Piotr Leidler - prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, Monika Jezierska-Kazberuk – zastępca dyrektora ds. medycznych Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, prof. Andrzej Matyja - przewodniczący Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie , prof. Jerzy Sadowski – kardiochirurg, szef Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie, Dariusz Madera - dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Małgorzata Felger - dyrektor Fundacji Helpful Hand, pomagającej chorym na stwardnienie rozsiane, Małgorzata Cetera-Bulka - prezes Polska Press, Oddział w Krakowie, Wojciech Harpula - redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej"