Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-04-20 14:46:53 przez system

Wyrwani z niewoli w II LO

W środę 6 kwietnia, wychodząc naprzeciw zagrożeniom, czyhającym na młodego człowieka, w II LO w Bochni zorganizowano trzecie spotkanie o charakterze profilaktycznym z cyklu „ Z ciemności do światła”. Tym razem był to koncert profilaktyczny o nazwie „Ku wolności”.

Jest to autorski program białostockiej grupy „Wyrwani z niewoli”. Członkowie grupy to: Piotr Zalewski – student psychologii i autor książki „Wyrwani z niewoli” oraz Jacek Zajkowski – artysta muzyk i hip-hopowiec o pseudonimie Heres.

Podczas spotkania ukazali świat bez narkotyków, alkoholu i wszelkich używek, a wszystko opierając na własnych życiowych doświadczeniach. Od najmłodszych lat szukali szczęścia, akceptacji i zrozumienia. Wydawało, im się że znaleźli je w środkach odurzających i przemocy. Było to chwilowe złudzenie. Teraz patrzą na wcześniejsze swoje życie zupełnie inaczej. Jak mówią o sobie zostali wyrwani z niewoli, dlatego chcą nieść przestrogę dla tych, którzy ulegają pokusie dzisiejszego świata. Odważnie podkreślają, że najlepszym terapeutą jest Chrystus. Swoje przejmujące historie, niektóre wręcz wstrząsające przeplatają muzyką.

„Wyrwani z niewoli” zaangażowali młodzież do dramy i aktywnego udziału w trakcie spotkania. W rytmie hip-hopu o religijnym charakterze przypominali o najważniejszych chrześcijańskich wartościach. Przestrzegali przed niewłaściwymi wyborami i zmusili do refleksji nad własnym życiem.. Wszyscy dali się ponieść emocjom i zaczęli podrygiwać w rytm prezentowanych utworów.

Na zakończenie Jacek i Piotr zaprosili zebraną młodzież do wspólnego zdjęcia i indywidualnych rozmów. Koncert bez wątpienia trafił w gusta uczestników, a ciekawa forma programu profilaktycznego pozwoliła inaczej spojrzeć na wszechobecny problem uzależnień.