Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-01-05 20:01:26 przez system

Z Nowym Rokiem nowe dzieci

Blisko 10 godzin Nowego Roku kazał na siebie czekać chłopczyk, który jako pierwszy urodził się w 2018. Małego człowieczka i jego mamę odwiedził starosta Ludwik Węgrzyn.

Dostali od włodarza powiatu życzenia, drobne upominki a także – 1000 zł. Ta kwota na pewno się przyda, gdyż chłopczyk jest już czwartym dziekiem swoich rodziców. Dodajmy, że dziecko miało 56 cm długości i 3450 g wagi, a więc – wzorcowo! Niech takie będzie dalsze jego życie.

Tego samego dnia ok. godz. 21 w naszym szpitalu urodziły się też pierwsze bliźnięta w Małopolsce: Kacper i Wiktor. Tym razem młodej mamie gratulował również wicewojewoda, Wojciech Kozak.12 godzin później urodziły się następne bliźnięta, tym razem dziewczynki: Marysia i Zosia. Dwie pary bliźniąt w ciągu 2 pierwszych dni Nowego Roku – czyż to nie dobra wróżba dla Szpitala im. Marty Wieckiej?

Jak czytamy na stronach starostwa: „bocheńska porodówka ostatnimi czasy cieszy się niemałym zainteresowaniem: w 2017 r. na świat przyszło 1465 dzieci i jest to o 189 dzieci więcej niż w roku 2016. Jest to zasługa świetnie wyszkolonego i zgranego zespołu medycznego, któremu przy tej okazji warto podziękować”.