Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-12-22 10:12:10 przez Czas2012

Zakończono remont Urzędu Gminy w Rzezawie

Budynek Urzędu Gminy w Rzezawie został poddany kompleksowej modernizacji. Dzięki temu zyskał nowoczesny i estetyczny wygląd. Zwiększyła się także jego efektywność energetyczna. Wartość przeprowadzonej inwestycji to ponad 580 tys. zł. Kwota dotacji pozyskanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 to natomiast blisko 258 tys. zł

Spektakularna metamorfoza, którą przeszedł budynek urzędu w Rzezawie, robi ogromne wrażenie. Jeszcze niedawno był to obiekt już dość mocno przyniszczony, co było spowodowane dużą ilością czasu, która upłynęła od jego ostatniego remontu. Teraz to natomiast jeden z najpiękniejszych urzędów w regionie. - Jestem bardzo szczęśliwy z realizacji tej inwestycji. Budynek urzędu jest wizytówką gminy. Dlatego powinien być estetyczny i reprezentacyjny. Remont urzędu był dla nas bardzo ważny również ze względu na poprawę jego efektywności energetycznej, która do tej pory pozostawiała wile do życzenia - podkreśla Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

Aby móc przystąpić do modernizacji urzędu w tegorocznym budżecie Gminy Rzezawa zostały zabezpieczone środki finansowe na ten cel. W połowie tego roku udało się natomiast pozyskać dotację na realizację tej inwestycji, która wyniosła ponad ćwierć miliona złotych. Pieniądze pochodziły z Unii Europejskiej i były w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

Umowa na remont budynku urzędu została podpisana przez Wójta Mariusza Paleja na początku września bieżącego roku. Niedługo później ruszyły natomiast prace modernizacyjne, które zakończyły się pod koniec listopada.

W ramach przeprowadzonej inwestycji wykonano nową elewację budynku urzędu, która nadała obiektowi nowoczesnego charakteru, elegancji i szyku. Zamontowano na niej również napisy z nazwą instytucji, która mieści się przy ulicy Długiej 21 w Rzezawie. Wykorzystano do tego blachę ze stali nierdzewnej. Nad wejściem do urzędu zamontowano natomiast ogromny zegar. Jest on sterowany drogą radiową.

/media/user/images/upload/Grudzien/Grudz 2020/22.jpgCały budynek urzędu został ponadto ocieplony. Wiąże się to z szeregiem różnych korzyści. Wśród nich jest spadek kosztów ogrzewania i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń wypuszczanych do środowiska. Wymienione na nowe zostało także pokrycie dachowe budynku oraz daszek nad wejściem do urzędu. To samo zrobiono z wszystkimi oknami oraz drzwiami zewnętrznymi, a także parapetami i orynnowaniem. Inwestycja objęła również remont schodów zewnętrznych wraz z pochylnią i montaż nowych balustrad. Wokół budynku została natomiast wykonana opaska z kostki brukowej. To jeszcze nie wszystko. W środku budynku - we wszystkich pomieszczeniach oraz w korytarzach - zostało wymienione dotychczasowe oświetlenie na ledowe, które pobiera mniej energii, a jednocześnie emituje większą ilość światła.

Wymieniony został także stary kocioł na nowoczesny piec gazowy. Zamontowano ponadto nowe liczniki ciepła, termostaty, perlatory i regulator pogodowy. Wyremontowana została również instalacja odgromowa.

Przeprowadzona modernizacja budynku przy ulicy Długiej 21 jest inwestycją, która pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie Urzędu Gminy w Rzezawie przez wiele następnych lat.
/media/user/images/upload/Grudzien/Grudz 2020/logo_modernizacja_UG.png

Materiał prasowy UG w Rzezawie