Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-03-24 21:56:19 przez Czas2012

Załatwianie spraw urzędowych znów utrudnione

Kolejne zamknięcie Polaków w domach tzw. lockdown znów utrudni wszystkim załatwianie spraw w urzędach. Burmistrz Miasta wydał już stosowny komunikat który zawiera instrukcje jak należy kontaktować się z Urzędem Miasta. Podstawą załatwiania spraw będzie kontakt zdalny.

Szczegóły w komunikacie:

Komunikat Nr 4
Burmistrza Miasta Bochnia

ws. III fali pandemii choroby COVID-19 spowodowanej koronawirusem SARS CoV-2

Informuję Mieszkańców Bochni, że w Urzędzie Miasta Bochnia od 24.03.2021 roku - do odwołania, jedynym czynnym wejściem do Urzędu będzie wejście od strony Kazimierza Wielkiego 2 (hol Urzędu Miasta), wejście do Miejskiego Zespołu Edukacji i Bocheńskich Zakładów Usług Komunalnych, tylko od ul. Rzeźnickiej. Praca nadal będzie wykonywana w systemie zamkniętym o zaostrzonym rygorze sanitarnym, ograniczając bezpośrednią obsługę mieszkańców. Pomimo ograniczonego dostępu, każdy mieszkaniec będzie miał jednak możliwość kontaktu z pracownikiem załatwiającym sprawy z zakresu:

1) rejestracji stanu cywilnego (sprawy związane z urodzeniem dziecka, zgłoszeniem noworodka można załatwić dodatkowo drogą elektroniczną poprzez stronę obywatel.gov.pl.)
2) ewidencji ludności i dowodów osobistych;
3) kasy Urzędu Miasta czynne są dla Klienta bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia, w holu Urzędu Miasta od godz. 7.30. do godz. 14.00.

Podstawową formą realizacji spraw przez klientów urzędu i kontaktu, będą usługi świadczone zdalnie. W pozostałych kwestiach, które są niezwłoczne i wymagają bezpośredniego kontaktu, jest to możliwe, ale tylko po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z merytorycznym pracownikiem (Centrala: (014) 61 49 100) lub poprzez stanowisko Obsługi Klienta utworzone w holu Urzędu Miasta - wejście od strony ul. Kazimierza Wielkiego 2.

ZDALNE ZAŁATWIANIE SPRAW PRZEZ KLIENTÓW URZEDU JEST MOŻLIWE POPRZEZ:
□ platformę elektroniczną ePUAP https://obywatel.gov.pl/
□ telefonicznie (wykaz telefonów znajduje się na stronie http://bochnia.eu/miasto/kontakt-7/
□ poprzez wysyłkę korespondencji pocztą
□ poprzez umieszczenie korespondencji we wrzutni, która jest ustawiona wewnątrz wejścia do Dziennika Podawczego Urzędu Miasta od strony ulicy Kazimierza Wielkiego

Wszelkie szczegółowe informacje nt. Wydziałów i Stanowisk oraz zakresu ich kompetencji, znajdą Państwo na stronie internetowej Miasta: bochnia.eu/miasto/
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy, licząc na Państwa zrozumienie.

Burmistrz Miasta Bochnia
Stefan Kolawiński

Opłaty prosimy regulować również w Banku lub internetowo na konto Urzędu Miasta: Bank PEKAO S.A Konto Urzędu Miasta: Nr 82 1240 1431 11110010 0293 1790
Odpady komunalne Nr 76 1240 2294 1111 0010 9633 1975 (na to konto należy uiszczać opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi).
Bochnia
dnia 23.03.2021 roku