Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-08-18 15:36:33 przez system

Złapano amatora cudzych sztućców

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży akcesoriów kuchennych, do której doszło na terenie jednego z bocheńskich supermarketów.

Zatrzymano 37-letniego mieszkańca Bochni, który ukradł ze sklepu komplet noży i sztućców markowej firmy o łącznej wartości 790 złotych. Mężczyzna jest dobrze znany policji z uwagi na swoja kryminalną przeszłość.

Praca operacyjna policjantów, wyjaśniających tą sprawę, zakończyła się pełnym sukcesem. Dzięki zdobytym informacjom udało się ustalić i w konsekwencji zatrzymać 37-latka, odpowiedzialnego za dokonane kradzieże. W trakcie tych czynności okazało się również, że mężczyzna nie potrafił oszczędzić swojej matki, która kilka dni wcześniej zgłosiła kradzież telewizora. Telewizor odnalazł się w jednym z lombardów, a sprawcą jego kradzieży okazał się zatrzymany wcześniej mężczyna.

Był on już zatrzymywany i sądzony za podobne przestępstwa. Skradzionych ze sklepu przedmiotów nie udało się odzyskać, dlatego policjanci wnikliwie sprawdzają, do kogo mogły one trafić.

- Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jeżeli sprawca popełnia czyn w tzw. recydywie sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę – informuje mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej Policji.