Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-11-26 10:24:19 przez system

Złapano włamywaczy, grasujących w całej Małopolsce

Bocheńscy policjanci zatrzymali włamywaczy, którzy usiłowali okraść jeden z domów na terenie Starego Wiśnicza. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany, a drugi został objęty dozorem policji. Dalsza praca śledczych pozwoliła ustalić, że zatrzymani mężczyźni działali nie tylko na terenie powiatu bocheńskiego, ale odpowiadają również za kilkanaście włamań na terenie całej Małopolski.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni wspólnie z policjantami z Nowego Wiśnicza zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie kilku włamań na terenie całego województwa małopolskiego. Dzięki intensywnej pracy policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego bocheńskiej jednostki udało się zebrać materiał dowodowy przeciwko zatrzymanym, którym przedstawiono już zarzut kradzieży z włamaniem. Jeden z zatrzymanych, który dokonał tego przestępstwa w tzw. recydywie był poszukiwany, co skutkowało zastosowaniem wobec niego aresztu. Drugi mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy, a na chwile obecną został objęty dozorem policji i poręczeniem majątkowym.

O włamaniu do domu jednorodzinnego w Starym Wiśniczu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni został powiadomiony telefonicznie 12 listopada. To właścicielka domu zadzwoniła na policję zaraz po tym, jak spłoszyła włamywaczy, którzy pakowali do plecaków skradzione z jej domu przedmioty i kosztowności. Jak się okazało złodzieje wykorzystali chwilę nieobecności gospodarzy, którzy około południa wyszli z domu i przebywali na pobliskim cmentarzu.

Na miejsce zdarzenia skierowano policjantów z Nowego Wiśnicza, jak również grupę oględzinowo-śledczą z Bochni. Kiedy śledczy zabezpieczali ślady kryminalistyczne ujawnione na miejscu zdarzenia, policjanci z Nowego Wiśnicza zatrzymali poszukiwanych mężczyzn, w jednym z busów, na co dzień kursujących przez Nowy Wiśnicz.

Mężczyźni w trakcie zatrzymania byli bardzo zaskoczeni i nie stawiali żadnego oporu. Dzięki sprawnej akcji policjantów, obydwaj włamywacze, mieszkańcy Krakowa w wieku 24 i 38 lat, zostali przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, gdzie kontynuowano dalsze czynności procesowe z ich udziałem. Wkrótce okazało się, że 38-latek jest poszukiwany, gdyż powinien teraz odbywać karę pozbawienia wolności. Ponadto włamania w Starym Wiśniczu dokonał będąc w tak zwanej recydywie, co może mieć wpływ na wymiar kary.

- Z chwilą zatrzymania sprawców włamania w Starym Wiśniczu działania policjantów nabrały jeszcze większego tępa, a śledztwo które wszczęła w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Bochni, wzbogaciło się o wiele nowych wątków. Sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa – poinformował nas mł. asp. Łukasz Ostręga z KP Policji w Bochni.