Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-12-09 18:35:57 przez system

Zapisz się do Akademii Niepodległości

Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Krakowie oraz Starostwo Powiatowe w Bochni zapraszają na wykłady, inaugurujące cykl spotkań pn. „Akademia Niepodległości”, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych pokażą – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

Inauguracyjne wykłady odbędą się w poniedziałek 11 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Bochni, ul. Kazimierza Wlk. 31.

Program:
„Polski wiek XIX - wiek powstań” - prof. Tomasz Gąsowski (Uniwersytet Jagielloński, Akademia Ignatianum).
„Józef Piłsudski - twórca Niepodległej” - dr Maciej Zakrzewski (IPN, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II)
„Akademia Niepodległości” to rozpoczynający się w grudniu 2017 r., a obliczony na cztery lata (do połowy roku 2021) cykl spotkań.

Wykłady, które odbywać się będą 5 razy w roku, w odstępach dwumiesięcznych, mieć będą taki sam przewodni temat, każdorazowo składający się z dwóch segmentów – wykładowi o charakterze monograficznym towarzyszyć będzie drugi, oparty na wątkach biograficznych.

Wstęp wolny. Na spotkaniu inauguracyjnym będzie możliwość dokonania zapisów na kolejne wykłady.