Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-05-28 21:15:02 przez system

Zarząd Województwa Małopolskiego obradował w Bochni

Bochnia – to 30-tysięczne miasto położone nad rzeką Rabą, słynące przede wszystkim z solnego podziemia było kolejnym przystankiem na mapie wyjazdowych posiedzeń zarządu województwa małopolskiego. Podczas obrad o najważniejszych inwestycjach, które zostały zrealizowane w ostatnich latach, a także o perspektywach i wyzwaniach przed jakimi staje powiat bocheński rozmawiali marszałkowie, samorządowcy oraz zaproszeni goście

„Solny gród” był piątym po Wieliczce, Tarnowie, Olkuszu i Myślenicach miejscem, które odwiedził zarząd województwa małopolskiego w ramach cyklicznych, wyjazdowych posiedzeń. Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania najważniejszych inwestycji, które w ostatnich latach zrealizowano w powiecie bocheńskim. Inwestycje te – to w dużej mierze zasługa unijnych dotacji, które region z sukcesami wykorzystuje.

Posiedzenie ZWM otworzył marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa. Wzięli w nim udział także radni Marcin Kuta i Adam Kwaśniak. Już na wstępie marszałek województwa podkreślił, że ziemia bocheńska to bardzo ważne miejsce na mapie Małopolski, dlatego dla samorządu rozwój tej części regionu jest kluczowy.

- Przyjechaliśmy tu z pytaniem, jakie macie plany na przyszłość? Chcę podkreślić, że ziemia bocheńska jest dla nas niezwykle ważna, dlatego zarząd województwa chciałby uwzględnić te plany i projekty, jakie chcielibyście zrealizować. Nasza współpraca jest niezbędna chociażby w zakresie finansowania i współtworzenia tych projektów. Myślę tu o sektorze biznesu, gospodarki czy nauki – dlatego ważne jest, by plany jakie roztaczacie były nasze – wspólne – mówił marszałek Jacek Krupa otwierając kolejne wyjazdowe posiedzenie ZWM.

Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn witając przybyłych, podziękował za lata dobrej współpracy z zarządem województwa na rzecz rozwoju powiatu.