Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-15 08:39:55 przez system

Zatrzymano amatora cudzych elektronarzędzi

Sprawne działanie bocheńskich policjantów pozwoliło zatrzymać sprawcę kradzieży elektronarzędzi, które w stanie nienaruszonym wróciły o właściciela.

Policjanci wydziału kryminalnego bocheńskiej policji zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który korzystając z chwilowej nieuwagi sprzedawcy sklepu z elektronarzędziami, ukradł dwie wiertarki o wartości 2000 złotych. Mężczyzna przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze, która zgodnie z przepisami kodeksu karnego może mieć postać grzywny lub kary pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zdarzenie to miało miejsce w 10 października w Bochni na ulicy Brzeskiej, gdzie znajduje się sklep z elektronarzędziami. W sklepie tym 27-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego chciał wypożyczyć sprzęt budowlany, niezbędny do wykonania zaplanowanych prac remontowych.

W chwili, kiedy sprzedawca był zajęty obsługą innego klienta, 27-latek zdjął z półki dwie nowe młoto-wiertarki i wyszedł niezauważony ze sklepu. Gdy właściciel zorientował się w braku elektronarzędzi, skierował się na komendę policji, gdzie złożył stosowne zawiadomienie w tej sprawie.

Wyjaśnianiem kradzieży zajęli się policjanci wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego. Praca operacyjna tych pierwszych zaowocowała ustaleniem sprawcy kradzieży wiertarek i skutecznym jego zatrzymaniu 12 października.

- Dalsze czynności policjantów z dochodzeniówki, opierających się na mocnym materiale dowodowym, pozwoliły przedstawić zatrzymanemu mężczyźnie zarzut kradzieży, do których podejrzany się przyznał. 27-latek tłumaczył się, że nie wie tak naprawdę, dlaczego to zrobił, i wyraził skruchę oraz chęć dobrowolnego poddania się karze, o wymiarze której zdecyduje ostatecznie sąd. Mężczyzna do tej pory nie był karany, co może wpłynąć na łagodniejszy wymiar kary – tłumaczy mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.