Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-03-02 13:02:55 przez system

Zatrzymano osoby podejrzane o kradzież złotej biżuterii

Bocheńscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy byli poszukiwani od początku lutego bieżącego roku za kradzież złotych kolczyków z jednego z salonów jubilerskich w Bochni.

Policjanci dysponowali jedynie zdjęciami z monitoringu, na których uchwycone zostały sylwetki sprawców. W najbliższym czasie sprawa trafi do sądu w Bochni, który za przestępstwo kradzieży może osądzić karę pozbawiania wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kradzież złotych kolczyków o wartości 1300 złotych miała miejsce 7 lutego w jednym z salonów jubilerskich na terenie Bochni. Wtedy sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia, a właściciel salonu zgłosił kradzież na policję. Policjanci dysponowali nagraniem z monitoringu, na którym kamery uchwyciły sylwetki osób podejrzanych.

28 lutego patrol dzielnicowych rozpoznał mężczyznę i kobietę w trakcie patrolu miasta. Do zatrzymania doszło na ulicy Trudnej. 25-letni mieszkaniec Krakowa i 29-letnia mieszkanka Kłaja trafili na komendę w Bochni, gdzie zostali przesłuchani i postawiono im zarzut kradzieży.

  • Sprawa wkrótce znajdzie swój finał w sądzie, który zdecyduje o przyszłości podejrzanych. Za przestępstwo kradzieży, kodeks karny przewiduje karę pozbawiania wolności od 3 miesięcy do lat 5 – poinformował nas mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji