Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-11-09 13:59:27 przez system

Zdarzenia drogowe z weekendu

Oto najważniejsze zdarzenia drogowe z ostatniego weekendu w naszym powiecie:

07.11.2015r., godzina 11:55, Bochnia, ul. Konstytucji 3go Maja – kolizja drogowaKierujący samochodem osobowym marki Ford Focus, na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3go Maja i Orackiej, wykonując manewr skrętu w prawo najechał na skrzynkę elektryczną obsługującą sygnalizację świetlną powodując jej zniszczenie i awarię sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu. Sprawca zdarzenia trzeźwy, ukarany został mandatem i punktami karnymi.

07.11.2015r, godzina 10:25, Bochnia, ul. Trudna – zdarzenie drogoweKierujący samochodem Seat Ibiza, w trakcie włączania się do ruchu, wjechał częściowo na jezdnię, którą poruszał się kierujący motorowerem marki Derbi, w skutek czego motorowerzysta chcąc uniknąć zderzenia gwałtownie zahamował i przewrócił się na jezdnię. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem doznał obrażeń ciała w postaci złamania palca oraz ogólnych potłuczeń. Policjanci po przeprowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia, zajmą się szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności, w jakich doszło do wypadku oraz wskazaniem winnego złamania przepisów ruchu drogowego.

07.11.2015r., godzina 14:10, Brzeźnica – wypadek drogowy, kierujący w stanie nietrzeźwościKierujący samochodem osobowym marki Renault Megane, 24 letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w skutek czego zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w rosnące tam drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący doznał poważnych obrażeń ciała, min. Złamania miednicy, stłuczenia kręgosłupa i wstrząśnienia mózgu. Kierujący był przytomny, a badanie stanu trzeźwości wskazało, że mężczyzna jest pijany mając w wydychanym powietrzu 1,88 promila alkoholu. 24 latek został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. W niedługim czasie odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

07.11.2015r. godzina 18:04, Bochnia, ul. Floris – kolizja drogowaKierujący samochodem Opel Astra po zaparkowaniu i opuszczeniu pojazdu w rejonie ulicy Floris nie zabezpieczył go należycie, co spowodowało, że samochód stoczył się uderzając w znajdujące się w pobliżu ogrodzenie. W skutek zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała, użytkownik opla został ukarany mandatem karnym.

07.11.2015r., godzina 18:50, Bochnia, obwodnica miasta droga K94Kierujący samochodem osobowym marki Renault Laguna, na mokrej nawierzchni drogi, na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na przeciwny pas jezdni a następnie do przydrożnego rowu. Kierujący trzeźwy, został ukarany mandatem i punktami karnymi.

08.11.2015r., godzina 00:30, Bochnia, ul. Brzeska – kierujący w stanie nietrzeźwościPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, patrolując ulicę Brzeską w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Ford Escort. Kierujący, 25 letni mężczyzna, w trakcie badania stanu trzeźwości „wydmuchał” 2 promile alkoholu. Ponadto kierowca nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna odpowie min. za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi wysoka kara finansowa, jak również kara pozbawienia wolności do lat 2.

08.11.2015r., godzina 9:34, Bytomsko – kierujący w stanie po użyciu alkoholu.Policjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, w trakcie patrolu miejscowości Bytomsko zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki VW, którego kierujący znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało u kierującego wynik 0,30 promila alkoholu. Policjanci w najbliższym czasie zwrócą się do sądu z wnioskiem o ukaranie sprawcy tego wykroczenia. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a na jak długo je straci zadecyduje sąd.