Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-05-06 15:34:28 przez system

Zdewastował szalety w parku Uzbornia

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili i ujęli sprawcę dewastacji niedawno wybudowanej i oddanej do użytku toalety publicznej na terenie parku Uzbornia. To piętnastoletni mieszkaniec Bochni, który za wyrządzone szkody, oszacowane na kwotę 2000 złotych, odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

20 kwietnia policjanci z bocheńskiej komendy zostali powiadomieni o zniszczeniu publicznych toalet, znajdujących się w parku Uzbornia. Zgodnie z zawiadomieniem, nieznany sprawca miał wyrwać z zawiasów drzwi do jednej z kabin ubikacji, wyrwać i uszkodzić klamki oraz zamki w pozostałych drzwiach znajdujących się w budynku, a ponadto pozrywać dozowniki z mydłem, zamontowane na ścianach pomieszczenia. W sumie straty wyceniono na kwotę 2000 złotych.

Na miejsce zdarzenia wysłany został technik kryminalistyki z bocheńskiej komendy policji, który wraz z policjantem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego poddał szczegółowym oględzinom miejsce zdarzenia. Na miejscu zabezpieczono ślady, jakie pozostawił po sobie wandal, m.in. odbicie podeszwy buta, który odbity był na drzwiach jednej z kabin ubikacji.

W tym czasie policjanci z wydziału kryminalnego przystąpili do ustalania personaliów sprawcy dewastacji toalet. Dzięki pracy operacyjnej, polegającej m.in. na analizie zapisu z kamer miejskiego monitoringu, rozmieszczonych w parku, jak również pozyskaniu informacji od mieszkańców tego rejonu miasta udało się dotrzeć do 15-letniego mieszkańca Bochni, który znajdował się w kręgu osób podejrzanych o dokonanie zniszczeń w toaletach parku. Zapis monitoringu był bardzo mocnym argumentem do udowodnienia winy 15-latkowi, a porównanie zabezpieczonego na miejscu zdarzenia śladu obuwia potwierdziło, że to właśnie on kopał po drzwiach.

- Ten młody chłopak został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, a w trakcie przesłuchania usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia o wartości 2000 złotych na szkodę Miejskiego Domu Kultury w Bochni. Kolejnym krokiem w tej sprawie będzie przekazanie sprawy do sądu rodzinnego, który zapozna się ze zgromadzonymi materiałami i zdecyduje o dalszym losie 15 letniego wandala – poinformował nas mł. asp. Łukasz Ostręga z KPP Bochnia.