Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-07-01 15:35:35 przez system

Zginęła pod własnym autem

29 czerwca o godz. 6.20 w Bochni na ul. Wyspiańskiego podczas rozkładania stoiska (kramu), związanego z odbywającym się odpustem, doszło do wypadku drogowego.

Policjanci wstępnie ustalili, że 58-letni mieszkaniec Myślenic, znajdując się w stanie nietrzeźwości (2 promile alkoholu) pomimo wcześniej orzeczonego przez sąd zakazu kierował samochodem peugeot boxer, po czym pozostawiając go w miejscu postojowym na pochyłej drodze, w wyniku nieprawidłowego zabezpieczenia doprowadził do jego samowolnego stoczenia się.

Pojazd uderzył w jego żonę, 60 letnią mieszkankę Myślenic, która znajdowała się za pojazdem, a następnie kobieta upadając została najechana przez samochód. W wyniku doznanych obrażeń ciała kobieta zmarła. Sprawca wypadku został zatrzymany przez Policję.

Po wykonanych czynnościach procesowych Prokurator Rejonowy w Bochni zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni – poinformował Leszek Machaj z bocheńskiej policji.