Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-11-18 19:07:50 przez DML

Zieleń pojawia się na Rynku

Dziś ropoczęto nasadzanie zieleni na bocheńskim Rynku. Względem pierwotnych planów drzew będzie bliko 80 – około 70 wokół płyty Rynku, kilka znajdzie też miejsce w donicach osłaniając tym samym fontannę. Głównie są to graby i cisy, lipy drobnolistne, miłorzęby, ozdobne drzewa owocowe – jabłonie, śliwy i wiśnie.

/media/user/images/upload/Listopad/Listopad 2020/mapazieleni.jpgPrzu ulicach znajdą się krzewy, jak trzmielina czy bukszpan, byliny, róże, liliowce a także rośliny cebulowe, w tym tulipany. Na wiosnę zaplanowane są kolejne nasadzenia oraz rozwieszenia kwiatów na latarniach.

Obawy niektórych środowisk bocheńskich, że Rynek pozbawiony będzie zieleni i będzie betonową płytą się nie spełnią. Z powyższego planu wynika, że zieleni będzie sporo. Należy także dodać, że Rynek nie może być parkiem. Ciekawa i zabytkowa architektura okolicznych kamienic nie może być zasłonięta przez nasadzenia dużych drzew czy gęstej zieleni gdyż te zasłonią lub rozproszą uwagę od klimatu starej zabudowy i urokliwych, odnowionych kamieniczek.

DML/PW