Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-06-30 14:16:40 przez system

Zmiana na stanowisku skarbnika miasta

Grażyna Zioło odchodzi

Na czerwcowej sesji nastąpiła zmiana na stanowisku Skarbnika Miasta w związku z odejściem na emeryturę p. Grażyny Zioło. O odwołanie dotychczasowej skarbnik wnioskował burmistrz Kolawiński (co było wymogiem formalnym).

Z przykrością wnioskuję o tę uchwałę dlatego bo o to odwołanie wnioskowała pani skarbnik. Pełniła pani tę funkcję od ponad 20 lat; była skarbnikiem jeszcze za czasów burmistrza Wojciechowskiego” – stwierdził wnioskujący burmistrz. Jak zauważył przewodniczący komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów, Jan Balicki, pani Grażyna Zioło jest jedną z nielicznych osób, która pełniła taką funkcję od czasów reformy samorządowej. Pani Grażyna Zioło odeszła po 31 latach pracy w bocheńskim magistracie i 25 latach pełnienia funkcji Skarbnika Miasta.

Radni podziękował dotychczasowej skarbnik na stojąco, kwiatami i oklaskami. Słowa podziękowania skierował także w imieniu wszystkich radnych przewodniczący rady B. Kosturkiewicz. „Dziękuję za to, ze przez tyle lat pełniła pani funkcję ,którą określiłbym jako chodzenie po polu minowym. To jest niesłychanie odpowiedzialne zadanie. Pani Grażyno, życzę błogosławieństwa Bożego” .

„Uważam, ze pozostawiam finanse w gminie w dobrej kondycji.” - podsumowała dotychczasowa skarbnik.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym skarbnik kieruje finansami miasta. Odwołanie dotychczasowo skarbnika zobligowało do podjęcia kolejnej uchwały – w przedmiocie powołania nowej osoby na to stanowisko. Nowym Skarbnikiem została pani Ewa Dudek -pracownik Urzędu Miasta od 2013 początkowo od inspektora w Wydziale Promocji, aktualnie na stanowisku kierowniczym, prowadząc sprawy aplikowania o środki zewnętrze. Ukończyła m.in. studia ekonomiczne w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

bg

Foto: Łukasz Chojecki UM