Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-11-26 18:29:06 przez system

Zniszczone ulice przez remont mostów kolejowych

Podczas listopadowej sesji Rady Miasta Marek Bryg zwrócił uwagę na nienajlepszy stan dróg w pobliżu remontowanych przejazdów kolejowych na terenie miasta. Radny zastanawia się, kiedy zostaną one naprawione.

Remonty mostów kolejowych na terenie miasta dobiegają już końca. W Chodenicach ma to nastąpić jeszcze w bieżącym roku. PKP wykonywało na tym osiedlu aż cztery przebudowy, co prowadzi do oczywistego wniosku, iż ta część miasta miała najwięcej uciążliwości. Również na tym osiedlu za sprawą prac przebudowy wiaduktów zrujnowanych zostało najwięcej odcinków dróg miejskich. Zniszczeniu uległy takie ulice jak Chodenicka i Chodenicka boczna, a także Wodociągowa, Łany, Majora Bacy oraz droga biegnąca wzdłuż rzeki Raby do ulicy Partyzantów – napisał w interpelacji Marek Bryg.

Według radnego żadna z wyżej wymienionych dróg nie posiadała podbudowy pozwalającej na przejazd samochodami ciężarowymi o dopuszczalnej masie całkowitej do 40 ton. Pojazdy takie jednak poruszały się tymi drogami. Teraz radny domaga się ich remontu. -Byłem przeświadczony, że dzięki porozumieniu Urzędu Miasta z PKP drogi zostaną naprawione. W budżecie na 2016 rok oprócz ulicy Wodociągowej, której poszerzenie stało się przymusowe, nie znalazłem jednak takich inwestycji. Zwracam się więc o podjęcie działań mających na celu naprawę zniszczonych ulic – czytamy w piśmie Marka Bryka skierowanym do burmistrza Bochni.