Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-08-30 19:59:21 przez system

Zwolnij przed szkołą

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, w dniu 3 września 2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Bochni wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie przeprowadzi akcję profilaktyczną „Zwalniam przed szkołą”.

Celem działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach, korzystającym ze zorganizowanych i indywidualnych form dowozu do szkół oraz propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kontrola autobusów dowożących dzieci do szkół.

Szczególny nadzór nad ruchem policjanci będą sprawować przy szkole podstawowej w Łapczycy, na drodze krajowej Dk 94 oraz w rejonie szkół mieszczących się przy drodze wojewódzkiej nr 965 w Proszówkach i Mikluszowicach.

Ponadto 7 września 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni w ramach policyjnych działań kontrolno-profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły”, w Mikluszowicach, na drodze W965, przeprowadzą jednodniową akcję, w której wspólnie z uczniami Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Mikluszowicach będą wręczać kierującym ulotki piętnujące złe zachowania lub chwalące kierowców jeżdżących bezpiecznie.

W tym dniu do wyobraźni kierowców mają przemówić nie tylko treści rozdawanych ulotek, ale również wizerunek biorących w akcji dzieci, które będą specjalnie na tą okazję ucharakteryzowane na ofiary wypadków drogowych. Akcja została objęta honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego.