Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2021-05-26 22:15:23 przez Czas2012

Ranking szkół technologicznych – bocheńskie szkoły całkiem dobrze

Chyba niewielu jest uczniów szkół średnich oraz ośmioklasistów, którzy nie słyszeli o przygotowanych przez „Perspektywy” Rankingach najlepszych szkół w Polsce. Są one pomocne przy wyborze szkoły w kolejnych etapach edukacji. Mało osób wie, że przygotowywany jest także Ranking szkół technologicznych.

O rankingu „Perspektyw” pisaliśmy w styczniu wskazując na bardzo dobre miejsca bocheńskich szkół, szczególnie Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 3 (Zobacz TUTAJ)

Pod adresem szkół tecnologicznych (TUTAJ) znajduje się natomiast aplikacja, której administratorem jest Techni Schools sp. z o.o z siedzibą w Lublinie. Według administratora celem Rankingu jest utworzenie zestawienia najlepszych szkół technologicznych w Polsce. W Rankingu uczestniczą szkoły średnie o profilu technologicznym, ale także wiele liceów. Na główną ocenę szkoły składają się punkty podstawowe przyznane na podstawie wyników z matury, egzaminów zawodowych oraz olimpiad, opinie ekspertów oraz punkty przyznane na podstawie głosów od użytkowników.

W pierwszej trójce rankingu znajdują się warszawskie Technikum Mechatroniczne i Techni Schools oraz Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy. W Małopolsce prym wiodą krakowskie VLO im. A. Witkowskiego oraz Technikum Łączności Nr 1 zajmujące piątą i siódmą lokatę w Polsce. Wśród blisko tysiąca szkół umieszczonych na liście rankingowej znajdują się dwie szkoły powiatu bocheńskiego. Technikum Nr 1 Zespołu Szkół Nr1 im. S. Staszica zajmuje 122 miejsce w Polsce, a Technikum Nr 1 w CKZiU Łapanów miejsce 439. W Małopolsce są to odpowiednio 17 i 54 lokaty.