Kategoria: Foto - wideo
Opublikowano: 2015-03-14 17:27:29 przez system

Szeroka oferta profili w Mechaniku – dzień otwarty szkoły

Zespół Szkół Nr 1 „Mechanik” to najbardziej lubiana i największa szkoła w powiecie do której uczęszcza obecnie ponad 1400 uczniów. Ze względu na swą złożoność dni otwarte w szkole prezentują się nadzwyczaj ciekawie. Ze względu na różnorodność profili i szczebli edukacji, od liceum poprzez technika po klasy zawodowe, szkoła posiada bardzo szerokie zaplecze edukacyjne.

Dziś od godziny 9.00 gimnazjaliści mogli zapoznać się z bardzo interesującą ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Nr 1. Od rana szkolne korytarze zostały dość tłumnie wypełnione przez młodzież gimnazjalną biorącą pod uwagę przyszłą naukę w tej ciekawej i prężnie działającej szkole. Było co zobaczyć i podziwiać. Mechanik może się pochwalić bardzo bogatym zapleczem nie tylko warsztatów szkolnych ale i prezentacją pracowni szkolnych: od sali chemicznej, fizycznej poprzez geograficzną, matematyczną czy sale językowe. Do wysokiego poziomu szkoły wkład wnosi także bardzo dobrze wykwalifikowana kadra nauczycieli.

W szkole imponująco pod względem edukacji technicznej prezentują się warsztaty. Stanowią one zaplecze wypełnione salami diagnostycznymi, pomieszczeniem, gdzie znajdują się obrabiarki numeryczne, sale do chłodnictwa oraz cała baza urządzeń i maszyn potrzebnych do serwisowania samochodów. Wygląda to bardzo imponująco. Nowe sale komputerowe z programami wspomagania maszyn czy projektowania przestrzennego dopełniają atrakcyjności technicznej oferty szkoły. Najcenniejszym sprzętem dydaktycznym są nowoczesne maszyny w postaci tokarki ze skośnym łożem oraz frezarka z dodatkową osią. Obie maszyny są sterowane numerycznie co oznacza, że cały proces obróbki jest programowany komputerowo. Wstępnie wykonuje się projekt na ekranie komputera, później projekt wykonywany jest przez maszynę. Cały proces można również obserwować na ekranie telewizora.

Oprócz prezentacji profili przedmiotów ogólnokształcących była także część rozrywkowa podczas której nie zabrakło żywiołowej muzyki znanych i lubianych wykonawców zagranej przez muzyków uczęszczających do tutejszej szkoły. Były pokazy tańca, czesanie fryzur oraz pokaz szkolnej sekcji sztuk walki.

Od przyszłego roku szkolnego na liście oferty edukacyjnej znajdą się klasy o profilu: technik spedytor oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji

Zapoznaj się z pełna ofertą edukacyjną ZS 1 TUTAJ

Strona WWW