Kategoria: Koronawirus - komentarze w sieci
Opublikowano: 2021-11-26 14:07:08 przez KacperGlod

Poseł Grzegorz Braun interweniuje na targach książki w Warszawie

Poseł na Sejm RP, Grzegorz Braun, przeprowadził interwencję poselską ws. segregacji sanitarnej na słynnych Targach Książki Historycznej w Warszawie.

Cała sytuacja miała miejsce podczas znanych Targów Książki Historycznej w Warszawie, które odbyły się w dniach 25-28 listopada 2021 roku. Z wydarzenia wyproszony został jeden z wystawców - właściciel Wydawnictwa Prohibita, Paweł Toboła-Pertkiewicz. Jego stoisko zostało usunięte z odbywających się targów, z uwagi że nie założył on maseczki zakrywającej usta i nos. Dodatkowo ksiązki należące do właściciela zostały zarekwirowane przez organizatorów i trzymane były w zamkniętym magazynie, przez co wydawca nie miał dostępu do swojej własności. Książki zwrócone zostały właścicielom dopiero po interwencji policji, która miała miejsce z inicjatywy posła.

Grzegorz Braun, Lider Partii Konfederacja Korony Polskiej, już nie pierwszy raz staje w obronie obywateli przeciwko pandemicznym obostrzeniom. Poseł znany jest z twardego sprzeciwu wobec prowadzonej przez państwo polityki postępowania wobec COVID-19. Bocheńska Konfederacja również wyraziła już swój sprzeciw, wysyłając do lokalnych posłów pismo zawierające apel o odrzucenie stawy pozwalającej na weryfikowanie szczepień pracowników. Pełną treść dokumentu można przeczytać TUTAJ.

Nagranie z wydarzeń transmitowane było w sieci. Można je obejrzeć na kanale wRealu24 w serwisie YouTube.