Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-11-08 11:55:09 przez KacperGlod

60 tysięcy kilometrów przez Afrykę. Spotkanie autorskie w bocheńskiej bibliotece

Dominika i Marcin Kozłowscy, znani jako Grupa Wschodu, wspólnie podróżują od ponad 10 lat. Poszukują miejsc rzadko uczęszczanych, biwakują pośród natury. We wtorek spotkają się z mieszkańcami Bochni w celu promocji swojej nowej książki

Państwo Kozłowscy eksplorowali głównie Azję, gdzie dotarli m.in. do Azji Centralnej, Mongolii, Zakauzaia. Udało im się okrążyć Jezioro Bajkał. Tym razem zdecydowali się odwiedzić jednak Aferykę. W przeciągu 12 miesięcy przemierzyli 60 tysięcy kilometrów przez 46 krajów. Wyruszyli z Bochni, gdzie dotarli do Grecji, następnie nadali samochód statkiem do Egiptu, gdzie oficjalnie rozpoczęli eksplorację. Przemierzyli kontynent z północy na południe, docierając do Przylądka Igielnego w Republice Południowej Afryki. Stamtąd zachodnim wybrzeżem przez Kongo i Nigerię dojechali do Maroka, by przez Gibraltar wrócić szczęśliwie do domu.

Podczas spotkania będą promować swoją książkę "Pod wiatr. 60 tysięcy kilometrów przez Afrykę”. Dzięki tej publikacji poznajemy kulturę, historię, politykę, geografię, powody zanikającej etniczności i komercjalizacji kultury, a także samych autorów. Dowiemy się także o technicznej stronie podróży: z jakimi wyzwaniami trzeba się liczyć podejmując takie przedsięwzięcie. Ta książka to lektura zarówno dla miłośników dalekich wypraw, rządnych niezwykłych przygód, jak i dla osób zainteresowanych Afryką, jej dziejami i rozwojem.

/media/user/images/upload/Listopad/Listopad 2022/Afryka.jpg

Spotkanie odbędzie się we wtorek 8 listopada o godzinie 17:30. Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali Klubu (I piętro) Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni przy ul. Mickiewicza 5. Poprowadzi je dyrektor Biblioteki, Dorota Rzepka. Przy okazji spotkania będzie możliwość nabycia premierowej książki.

/media/user/images/upload/Listopad/Listopad 2022/312177571_479732500854884_4975181432248364808_n.jpg

Info: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni