Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-07-14 22:28:45 przez KacperGlod

Historia Polski od II Rzeczypospolitej - wyjątkowa wystawa na Rynku

W drugiej połowie lipca do Bochni zawita ciekawa wystawa. Na Rynku pojawi się Wirtualny Teatr Historii organizowany przez centrum "Niepodległa".

Od 25 do 27 lipca na bocheńskim rynku pojawi się wyjątkowa wystawa. W czasie wydarzenia będzie można zobaczyć historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej w formie ciekawostek historycznych. Dzięki najnowszym technologiom w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym wyświetlane będą urywki z przeszłości naszego kraju. Dostępny będzie również multimedialny kącik dla najmłodszych.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” widzowie zobaczą w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym, w którym zwiedzić będzie można szereg stref pokazujących historię pierwszych lat II RP. Publiczność pozna artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich prezentowane jako hologramy. Mocnych wrażeń dostarczą projekcje fabularnego filmu VR „Wiktoria 1920”. Poszukiwaczy dowodów na kreatywność i innowacyjność Polaków zainteresuje makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. Całość wystawy zamyka strefa zabawy z fotobudką, która uwieczni i wyśle na podany adres mailowy Wasze zdjęcie z jednym z ojców niepodległości, oraz kino VR, w którym na specjalnych goglach można obejrzeć produkcje „Dża-Dża” (dramat wojenny o Jadwidze Jędrzejowskiej) i „Nie kochać w taką noc” (komedia muzyczna o Aleksandrze Żabczyńskim).

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne.

Harmonogram wystawy (25-27.07)
Dzień 1: 12:00 – 18:00
Dzień 2: 10:00 – 18:00
Dzień 3: 10:00 – 16:00

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2022/Niepodlegla.jpg

"Niepodległa" to centrum obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Program „Niepodległa” łączy różne inicjatywy organizowane z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości. Inspiracją dla wspólnego świętowania są wartości szczególnie ważne dla Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN.

Fot. Niepodległa