Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-07-11 23:19:09 przez KacperGlod

Kulturalne wydarzenia na bocheńskim Rynku - zmysłowe warsztaty i występy cyrkowe

W minioną w sobotę na bocheńskim Rynku odbyły się kolejne dwa wydarzenia w ramach projektu Kulturalna od-nowa. Na płycie Rynku były warsztaty artystyczne m.in. dla osób z problemami ze wzrokiem, później zaś odbył się występ performera Kacpra Wydmańskiego.

O godzinie 16:00 odbyły się warsztaty artystyczne „Dary natury – forma, struktura i faktura” zorganizowane przez bocheńskie koło Polskiego Związku Niewidomych. W trakcie wydarzenia obecni mieli okazję pracować z wykorzystaniem zmysłów innych niż wzrok. Uczestnicy warsztatów zetknęli się z materiałami naturalnymi, których używali w procesie twórczym. Spotkanie było kolejną formą integracji osób z dysfunkcją wzroku z osobami bez dysfunkcji.

Dwie godziny później swój występ zaprezentował Kacper Wydmański - performer, iluzjonista, żongler. Zgromadzona na Rynku w Bochni publiczność mogła zobaczyć w wykonaniu Kacpra różne rodzaje pokazów cyrkowych m. in. balansowanie szklanymi kieliszkami na nożu trzymanym w zębach czy „skakanie” na skakance na siedząco. W finale występu młody artysta zaprezentował żonglerkę ogniem balansując na rolla bolla na wysokości.

fot. Łukasz Chojecki