Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2021-06-08 21:22:26 przez eb

Piknik literacki na Uzborni

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na piknik literacki na Uzborni zorganizowany w ramach realizacji projektu „Magia z czytania”, który otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, 13 czerwca 2021 r. o godz. 15.00.

W ramach zadania „Magia z czytania” zaplanowane są cztery plenerowe pikniki literackie, na które Biblioteka zaprasza całe rodziny, pod hasłem: „Wspólne czytanie – dzieci wspieranie”. Pierwszy z nich Odbędzie się w Parku Rodzinnym Uzbornia już 13 czerwca 2021 r. Na wspólną literacką zabawę zapraszamy do muszli koncertowej, oraz na teren wokół niej, już o godz. 15.00.

Co w programie? Już o 15.30 odbędzie się spektakl krakowskiego Teatru Maska „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości”. Ponadto będą emocjonujące rozgrywki w plenerowe gry planszowe wielkości XXL – chińczyk, autorska gra „Fantastyczna podróż z Nelą”, układanie wieży Jengi XXL i puzzli XXL z pejzażem Bochni.

Zmęczonych Biblioteka zaprosi na odpoczynek i czytanie na kocykach, czyli do „Czytelni pod chmurką”. Na chcących poćwiczyć umysł będą czekać liczne krzyżówki, quizy, literackie gry. Będzie też można napisać życzenia „75 życzeń na 75 lecie” ….oczywiście Biblioteki. Na zajęcia plastyczne zaprosi Kinga Magdoń z Pracowni RERUM, na zabawy z językiem obcym Szkoła ENCJO, Biblioteka zaprosi do stoiska wymiany książek i… więcej nie zdradzimy.

Na uczestników pikniku czekają nagrody i niespodzianki. Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy.