Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2021-09-16 20:08:28 przez eb

Spotkanie autorskie w bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Michałem Majchrzakiem i promocję jego książki „W ciszy i w ciemności. Życie z Zespołem Ushera”, 21 września 2021 r., godz. 17.30, sala klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

To spotkanie autorskie miało się odbyć w 2020 roku, jednak z przyczyn niezależnych od Autora i Organizatora zostało odwołane, powraca w tym roku.

"W ciszy i w ciemności” to niezwykła autobiografia mieszkańca Bochni Michała Majchrzaka. Opowiada w niej o swoim życiu z Zespołem Ushera, chorobą, która spowodowała znaczną wadę wzroku i uszkodzenie słuchu. Chorobą, na którą nie ma lekarstwa, jest za to strach bo coraz bardziej ogranicza ona samodzielność.

Książka przedstawia problemy z jakimi zmagają się osoby z tymi dysfunkcjami w codziennym funkcjonowaniu. To opowieść o trudach życia ale i o wielkiej nadziei. Stąd wiele miejsca autor poświęca swoim pasjom czyli bieganiu i wyprawom rowerowym. Opowieść przeplatana smutkiem, niepewnością oraz nieustanną walką z przeciwnościami o swoje życie, o marzenia. Autor wspomina trudny czas swojego dorastania, dzieli się przemyśleniami i emocjami. Opisuje swoją miłość do sportu i to co dzięki niemu osiągnął. To historia niezwykle poruszająca, przeznaczona dla każdego czytelnika szczególnie dla rodziców i wychowawców.

„Cześć, mam na imię Michał. Pragnę opowiedzieć Ci, drogi Czytelniku, swoją historię. Opisane w książce wydarzenia nie mają charakteru popularnonaukowego, a wynikają z moich własnych doświadczeń i wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Ta opowieść dotyczy zapewne sporej grupy ludzi. Będą wśród niej osoby słabosłyszące, niesłyszące, słabowidzące, niewidome, głuchoniewidome oraz rodziny i znajomi wymienionych osób, studenci pedagogiki specjalnej, lekarze i wiele innych.” – pisze Michał Majchrzak.

Jego niezwykła opowieść pełna jest wiary w lepsze jutro i walki o każdy dzień – w myśl zasady, że chcieć znaczy móc. Kierując się mottem: „Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń, bez względu na to, jak nierealne się wydają” Biblioteka zaprasza na spotkanie z Michałem Majchrzakiem. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Novae Res.