Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2023-07-29 21:47:39 przez KacperGlod

W niedzielę koncert finałowy Festiwalu GospeLOVE Lato 2023

Festiwal GospeLOVE Lato 2023 zakończy koncert 30 lipca o godz. 19:00 w amfiteatrze w Parku Rodzinnym Uzbornia w Bochni, na którym wystąpią uczestnicy warsztatów oraz zagra zespół Holy Noiz, a gościnnie wystąpi Gabi Gąsior.

To już trzecia edycja bocheńskich warsztatów gospel, którą tak jak w zeszłym roku, organizują Stowarzyszenie Gospel nad Rabą oraz Powiat Bocheński. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2021, a prowadzącym był Norris Garner z USA, charyzmatyczny instruktor śpiewu, kompozytor, pianista i producent muzyczny.

Podczas drugiej edycji odbyły się warsztaty osobno dla dorosłych i dzieci. Instruktorami grupy starszej byli: Peter Francis z Wielkiej Brytanii, jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów gospel oraz dyrygentka naszego chóru Beata „Beti” Stasiak. Grupę najmłodszych poprowadziła Anna Madej, dyrygentka, autorka piosenek i trener wokalny.

Zeszłoroczne warsztaty zgromadziły około 100 uczestników z całej Polski. Oprócz licznej reprezentacji z małopolskich miast: Bochni, Brzeska, Tarnowa, Krakowa, byli również przyjezdni z Warszawy, Tucholi, Gdańska, Bytomia.

Czytaj więcej o festiwalu:

Bochnia stolicą gospelu! To czeka nas jeszcze w lipcu