Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2023-05-08 23:57:04 przez KacperGlod

We wtorek Dzień Bibliotekarza w Bochni

We wtorek w ramach "Dnia Bibliotekarza" odbędzie się spotkanie w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni. W czasie wydarzenia będzie można posłuchać o codzienności funkcji bibliotekarza, a także obejrzeć wokalny występ Marii Babicz i jej uczniów.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek przypada na 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, w tym roku odbywający się po raz dwudziesty i obchodzony pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”. Hasło to podkreśla otwartość bibliotek i kładzie nacisk na ich społeczny charakter. Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę.

W Polsce działa prawie osiem tysięcy bibliotek publicznych, ponad 30 tysięcy bibliotek szkolnych, a także biblioteki naukowe przy uniwersytetach i szkołach wyższych oraz biblioteki prywatne, prowadzone przez różne instytucje i firmy.

Swoje święto uczczą bocheńskie bibliotekarki i bibliotekarze, a także inni pracownicy Biblioteki, bez których instytucje nie mogłyby działać, na uroczystości w sali klubu Biblioteki. Spotkanie rozpocznie dyrektor Dorota Rzepka i podzieli się refleksją - kim jest współczesny bibliotekarz, jakie posiada umiejętności, jakie wyzwania i czego się od niego oczekuje. Drugą część uświetni występ Marii Babicz, nauczycielki śpiewu w Miejskim Domu Kultury w Bochni i jej uczniów.

Początek spotkania już we wtorek, 9 maja, o godzinie 17:30. Wydarzenie odbędzie się w sali klubu Biblioteki w budynku przy ul. Mickiewicza 5.

/media/user/images/upload/Maj/Maj2023/345186075_1972276503111578_6400385844047574989_n.jpg

Fot. Agata Stanisz | Wikimedia Commons