Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-07-04 16:23:37 przez system

Campus Misericordiae otwarty dla wszystkich

W pierwszą niedzielę lipca zorganizowano Dzień Otwarty na Campus Misericordiae w Brzegach. Między godziną 10.00 a 22.00 każdy mógł zobaczyć zgromadzone w tym miejscu Dzieła Miłosierdzia, przygotowane na Światowe Dni Młodzieży.

Od rana na Campus Misericordiae nie brakowało chętnych, którzy zwiedzali Dom Miłosierdzia wraz z apartamentem przygotowanym dla papieża Franciszka. Obejrzeli również centrum logistyczne Caritas „Chleb Miłosierdzia”, gdzie zaprezentowano mobilną klinikę. Ten wyjątkowy „szpital na kółkach” po zakończeniu ŚDM pojedzie do obozu uchodźców w Libanie, by tam pomagać najbardziej potrzebującym.

W Domu Miłosierdzia wyświetlono film pt. „Apartament”, opowiadający o prywatnym życiu Jana Pawła II (reż. M. Czajkowski, P. Häuser).

O godz. 15.00, czyli w Godzinie Miłosierdzia, wszystkim uczestnikom Dnia Otwartego udostępniono Księgę Miłosierdzia, gdzie można było dokonać wpisu, a tym samym pozostawić trwały ślad w tej pamiątkowej księdze, która zostanie przekazana Ojcu Świętemu Franciszkowi, podczas Jego wizyty na Campus Misericordiae w trakcie trwania ŚDM. Jako pierwszy wpisał się kard. Stanisław Dziwisz.

Również około godz. 15.00 rozpoczął się darmowy catering – uczestnicy spotkania mogli skosztować popularnej argentyńskiej potrawy o nazwie „puchero”. Zaprezentowano także platformę we4charity – kolejny „żywy pomnik Roku Miłosierdzia”. Za pośrednictwem wspomnianej platformy od 3 lipca do 15 sierpnia prowadzona będzie akcja crowdfundingowa pn. „Misericordes”, czyli miłosierni, polegająca na finansowaniu danego przedsięwzięcia poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat. Dzięki tej akcji, prowadzonej przez Caritas, zakupiona została już pierwsza mobilna klinika.