Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2022-07-01 13:46:36 przez Czas2012

Mezoterapia mikroigłowa - sposób na odmłodzenie skóry

Nowoczesna kosmetologia oferuje coraz to bardziej zaawansowane metody odmładzania skóry. Istnieją zabiegi pozwalające ujędrnić skórę, zlikwidować zmarszczki, czy worki pod oczami, rozświetlić cerę i nadać jej młody, świeży wygląd. Nie wszystkie wymagają dużych nakładów pieniężnych i skalpela. Nowoczesne technologie pozwoliły na stworzenie bezpiecznych, małoinwazyjnych i, co najważniejsze, skutecznych zabiegów, takich jak mezoterapia mikroigłowa. W dużych miastach, jak na przykład Kraków, zabieg ten oferowany jest w niejednym salonie, i cieszy się coraz większą popularnością.

Dla kogo mezoterapia mikroigłowa będzie odpowiednia?
Na mezoterapię mikroigłową można zdecydować się z różnych powodów. W pierwszym odruchu można pomyśleć głównie o zmarszczkach i ujędrnianiu skóry, i słusznie. Metoda ta dobrze sprawdzi się na zmarszczki mimiczne, na przykład kurze łapki. Ale zabieg ten może pomóc w wielu innych przypadkach. Mezoterapię mikroigłową stosuje się u klientek skarżących się na szarą cerę bez blasku, czy przebarwienia skóry. Terapia ta może też pomóc na potrądzikowe blizny. Wśród jej efektów wymienia się spłycenie, bądź nawet zanik zmarszczek, poprawę owalu twarzy, rozjaśnienie i regenerację skóry, a nawet redukcję cellulitu.

Jak przebiega mezoterapia mikroigłowa?
Na czym właściwie polega mezoterapia mikroigłowa? Jest to zabieg, w czasie którego skóra jest nakłuwana maleńkimi igłami. W czasie zabiegu wykonuje się nawet kilka tysięcy nakłuć. Choć nie brzmi to zbyt zachęcająco, proces nie jest bardzo bolesny, a za to jest bardzo skuteczny.

Mezoterapia mikroigłowa w Krakowie, jak i innych miastach, wygląda bardzo podobnie. Zabieg trwa od 45 do 75 minut. Skórę przygotowuje się najpierw poprzez jej oczyszczenie. Następnie aplikuje się na nią ampułkę ze specjalnie przygotowanym preparatem. Najczęściej jest to rodzaj koktajlu witaminowego, który ma za zadanie pobudzić skórę i poprawić jej stan. Następnie wykonuje się nakłucia. Używa się do tego jednego z dwóch możliwych urządzeń - DermaPen lub DermaRoller. DermaPen to narzędzie kształtem przypominające długopis, wewnątrz którego znajduje się kilkanaście igieł, wysuwających się pulsacyjnie i przebijających naskórek. DermaRoller ma formę wałeczka, na którym znajdują się igły. Niezależnie od tego, które urządzenie zostaje użyte do mezoterapii mikroigłowej, zasada jest podobna. Kontrolowane uszkodzenie skóry za pomocą igieł powoduje, że nałożony wcześniej na twarz koktajl witaminowy wchłania się szybciej i głębiej, odżywiając skórę nawet w jej głębszych warstwach.

Ale to nie wszystko. Mezoterapia mikroigłowa ma także inny skutek. Nakłuta skóra jest stymulowana do uruchomienia procesów naprawczych. Produkuje więcej kolagenu, czy kwasu hialuronowego, a z płytek krwi uwalniane są czynniki wzrostu. Tkanki regenerują się i odbudowują, dzięki czemu skóra staje się silniejsza i zdrowsza. Mezoterapia mikroigłowa działa więc na dwóch poziomach - pozwala na lepsze wchłanianie się dostarczanych jej w ampułce witamin i innych substancji, ale także stymuluje jej naturalną odbudowę i wzmocnienie, dzięki kontrolowanym uszkodzeniom.

Jak długo utrzymuje się efekt mezoterapii mikroigłowej?
Efekty mezoterapii mikroigłowej widać już po pierwszym zabiegu, jednak najlepiej powtórzyć wizyty w salonie kilka razy. Najbardziej satysfakcjonujące efekty odnotowuje się po co najmniej 4 powtórzeniach zabiegu w odstępach dwóch do czterech tygodni.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Powinno to jednak ustąpić najpóźniej następnego dnia. Koniecznie należy zabezpieczać skórę filtrem 50 UV przez około miesiąc po zabiegu. Bezpośrednie działanie słońca, czy wody basenowej może działać na skórę drażniąco. Oprócz tego, zaleca się preparaty odżywcze, lepiej natomiast unikać kremów tłustych.