Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2023-01-11 20:13:25 przez Czas2012

Najlepsze sposoby na zwiększenie zasięgu domowego WiFi

Na szczęście nie musisz być ekspertem technicznym ani inżynierem, żeby naprawić powolną prędkość sieci bezprzewodowej, zły odbiór lub inne problemy z WiFi. Oto kilka całkiem prostych sposobów na usprawnienie domowego WiFi.

Kiedy sygnały WiFi słabną, my idziemy w górę
Sygnały WiFi są rodzajem sygnału radiowego. I tak jak inne sygnały radiowe, sygnały WiFi działają najlepiej, kiedy poruszają się poziomo i w dół. Wiesz, że anteny telewizyjne i radiowe są zazwyczaj budowane na wysokich konstrukcjach lub na szczytach budynków ?

Wysoka półka to dobre miejsce na umieszczenie routera WiFi Aby uzyskać najlepsze pokrycie sygnałem WiFi, upewnij się, że router WiFi jest umieszczony w podwyższonym miejscu, np. na szczycie półki lub zamontowany na ścianie. Innymi słowy, jeśli Twój dom ma wiele pięter, poleganie tylko na routerze na parterze prawdopodobnie doprowadzi do rozczarowujących prędkości i zasięgu. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zainstalowanie drugiego routera WiFi na piętrze, co zwiększy zasięg. Więcej podobnych tematów na embiznes.pl

Usuń przeszkody
Dla dobra WiFi nie chowaj routera w szafie lub szafkach. Ściany i fizyczne przeszkody mogą poważnie utrudniać sygnał WiFi. Materiały budowlane również mogą mieć wpływ na działanie WiFi. Na przykład sygnały WiFi mają problemy z przejściem przez betonowe ściany, ale łatwiej przechodzą przez suche ściany. Metal również pochłania fale radiowe, więc metalowe ogrodzenie lub metalowe pręty będą zakłócać przechodzące przez nie sygnały WiFi. Dlatego niezależnie od tego, jak brzydki jest Twój router WiFi, najlepszym miejscem dla niego jest otwarta przestrzeń.

Spróbuj połączyć swoje domowe WiFi
Jeśli masz problemy z zasięgiem WiFi i nie możesz poprowadzić kabli Ethernet wokół domu lub użyć połączeń przewodowych, możesz zaopatrzyć się w system WiFi mesh. System WiFi mesh składa się z kilku małych routerów (jak mini routery), które łączą się ze sobą jak różne punkty w sieci, tworząc jedną jednolitą sieć WiFi mesh. Każdy router (poza "bazą") potrzebuje tylko źródła zasilania, więc łatwo go zainstalować w domu. Jednostki WiFi mesh są małe i zaprojektowane tak, by można je było rozmieścić w całym domu.

Upewnij się, że Twoje domowe WiFi jest zgodne z normami
Gdzieś na pudełku z routerem WiFi lub w instrukcji obsługi zobaczysz określenie "802.11", po którym następuje litera lub dwie. Oznacza to standard sieci bezprzewodowej, na którym działa Twój router. Na przykład, jeśli na routerze WiFi widnieje napis "802.11ac", to znaczy, że używa on standardu Wireless AC. Jeśli jest na nim napisane "802.11n", to jest to standard bezprzewodowy N.

Tak jak w przypadku nowszych modeli telefonów czy komputerów, nowszy standard WiFi oznacza lepszą technologię i wsparcie dla szybszych prędkości bezprzewodowych. Jak dotąd standardy WiFi, od najstarszego do najnowszego, to A, B, G, N i AC. Jeśli więc masz starszy router, upewnij się, że Twój router WiFi obsługuje co najmniej standard 802.11n, a jeśli masz budżet, rozważ zainwestowanie w router 802.11ac.