Kategoria: Archiwum
Opublikowano: 2015-03-10 10:12:40 przez system

Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

Osoby rozwiedzione, żyjące w nowych związkach będą miały swój dzień skupienia. To okazja do modlitwy, a także do rozmowy z kapłanem pracującym w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie. W tym spotkaniu mogą też uczestniczyć osoby spoza diecezji tarnowskiej.

„Ten dzień będzie okazją do religijnego zastanowienia się nad swoim miejscem w Kościele, do ożywienia wiary. Często takie osoby w swoim mniemaniu doświadczają odrzucenia ze wspólnoty, marginalizacji i gorszego traktowania. Poprzez ten dzień skupienia i troskę wyrażaną przez ich duszpasterzy chcemy podkreślić, że Kościołowi zależy na tych osobach, że ich zapraszamy, że ich miejsce jest w Kościele. Ludzie żyjący w związkach niesakramentalnych nie mają pewnych praw przystępowania do wszystkich sakramentów, ale są w Kościele. Powinni o tym pamiętać” - mówi ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się w sobotę, 28 marca w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej „Arka” w Gródku nad Dunajcem.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 8.45 i potrawa do godzin popołudniowych. Dla uczestników przewidziano obiad i kawę. Spotkanie może też stać się też okazją do zastanowienia się nad sytuacją prawno-kanoniczną i szukania możliwych rozwiązań. Dzień skupienia poprowadzi ks. dr Dariusz Brzegowy z Sądu Diecezjalnego w Tarnowie.

Do udziału w dniu skupienia można się zgłaszać telefonicznie lub mailem bezpośrednio w „Arce” (18) 440 13 00, info@cfr-arka.pl