Kategoria: Archiwum
Opublikowano: 2015-10-21 12:23:03 przez system

Tarnów: Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży

Od piątku, 16 października replika Symboli ŚDM będzie wędrować po dekanacie Tarnów-Wschód. W każdej parafii spędzą one około trzech tygodni.

W rocznicę wybrania Karola Wojtyły na biskupa Rzymu gościliśmy w dekanacie Tarnów – Wschód, gdzie w kościele parafialnym w Pogórskiej Woli rozpoczęła się peregrynacja kopii symboli Światowych Dni Młodzieży. W ten wyjątkowy wieczór parafię odwiedziła młodzież z całego dekanatu, która miała okazję być świadkiem uroczystego powitania symboli przez grupy skupione wokół parafii.

W pierwszej kolejności wszyscy zebrali się przy stole eucharystycznym, obficie otoczonym przez Księży asystentów, którzy przyjechali na tę uroczystość wraz z młodzieżą. Jak zostało to niejednokrotnie zauważone, w powietrzu dało się wyczuć ducha młodości, który niejako stał się zapowiedzią nadchodzącego czasu naszego przyszłorocznego spotkania w Krakowie – nie tylko z Papieżem, ale także braćmi i siostrami z całego świata.

Bezpośrednio po Mszy Świętej zostaliśmy zaproszeni do udziału w specjalnym czuwaniu, którego centrum stanowiła wspólna modlitwa różańcowa. W jej trakcie szczególnie obecny był z nami Jan Paweł II, tak silnie związany z młodzieżą oraz ideą jej cyklicznych spotkań. Na sam koniec, przy akompaniamencie skrzypiec, fletu, gitar oraz klawiszy młodzież zaprezentowała żywe wykonanie oficjalnego Hymnu ŚDM 2016, które rozpaliło nasze serca przed adoracją Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Taki był koniec tej blisko dwugodzinnej przygody, po której udaliśmy się na poczęstunek, dzięki czemu jeszcze przez chwilę mogliśmy trwać we wzajemnej wspólnocie.

Pamiętajmy jednak, że to dopiero początek peregrynacji symboli w Pogórskiej Woli, która korzystając z okazji chce w wyjątkowy sposób wprowadzić wiernych w nadchodzący wielkimi krokami błogosławiony czas.