Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-03-16 10:29:42 przez KacperGlod

"60 tysięcy kilometrów przez Afrykę" - w czwartek szansa na zakup książki

W czwartek wieczorem odbędzie się Prolog Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego. W Kinie Regis wystąpi Przemek Kossakowski, będzie to także szansa na zakup książki "Pod Wiatr" autorstwa bocheńskich podróżników.

Dominika i Marcin Kozłowscy znani jako Grupa Wschodu, wspólnie podróżują od ponad 10 lat. W książce pt. "Pod wiatr. 60 tysięcy kilometrów przez Afrykę” opisują swoją podróż na Czarny Kontynent. Państwo Kozłowscy w przeciągu 12 miesięcy przemierzyli 60 tysięcy kilometrów przez 46 krajów. Dzięki ich publikacji poznajemy kulturę, historię, politykę, geografię, powody zanikającej etniczności i komercjalizacji kultury, a także samych autorów. Dowiemy się także o technicznej stronie podróży: z jakimi wyzwaniami trzeba się liczyć podejmując takie przedsięwzięcie. Ta książka to lektura zarówno dla miłośników dalekich wypraw, rządnych niezwykłych przygód, jak i dla osób zainteresowanych Afryką, jej dziejami i rozwojem. Więcej o publikacji TUTAJ

W czwartek 16 marca przy okazji spotkania stanowiącego prolog do trzeciej edycji Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N, będzie okazja zakupić książkę "Pod wiatr" wraz z dedykacją od autorów. Start zaplanowano na godzinę 20:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, należy jednak odebrać darmowe wejściówki w Centrum Informacji Turystycznej na Plantach Salinarnych.

Twórcy pojawią się również w piątek i sobotę w Wieliczce, gdzie w dniach 17-19 marca Festiwal będzie kontynuowany. Tam również będzie możliwość zakupienia książek Grupy Wschodu.

Przeczytaj więcej o dzisiejszym wydarzeniu:

PROLOG 3. Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N już wkrótce w Bochni

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2023/Prolog.jpg

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2023/Wieliczka.jpg