Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-04-05 18:34:02 przez KacperGlod

Bochnia: Ruszają kolejne prace przy węźle przesiadkowym

Roboty przy dworcu mają potrwać do jesieni

Od wtorku ruszają kolejne prace przy węźle przesiadkowym. Urząd Miasta poinformował o planowanym rozpoczęciu przebudowy ulicy Poniatowskiego wraz z przyległymi parkingami.

Budowa węzła przesiadkowego rozpoczęła się od rozbiórki nieużytkowanego budynku obok Krytej Pływalni im. Jana Kota. Teraz, po uzyskaniu wszystkich uzgodnień i decyzji, rozpoczyna się kolejny etap realizacji zadania, który będzie niósł za sobą utrudnienia dla kierowców i innych użytkowników terenu w pobliżu dworca kolejowego w Bochni przez cały okres budowy.

We wtorek, 11 kwietnia br. w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Na sam początek prac zaplanowano wyłączenie z użytku największego parkingu zlokalizowanego bezpośrednio przy ekranach akustycznych wzdłuż terenów PKP.

Uprzejmie prosimy o niepozostawianie pojazdów na tym parkingu od dnia 11 kwietnia br. do czasu zakończenia prac. O wszelkich dalszych zmianach w organizacji ruchu, jak i utrudnieniach będziemy informować na bieżąco. Liczymy na wyrozumiałość użytkowników tego terenu - czytamy w komunikacie bocheńskiego magistratu.

Przewiduje się, że z uwagi na duży zakres prac, roboty potrwają do jesieni bieżącego roku.

/media/user/images/upload/Kwiecien/Kwiecień 2023/planowane_zamkniecie_wjazdu.PNG

Czytaj także:

Węzeł przesiadkowy z parkingiem na 120 miejsc

Fot. UM Bochnia