Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-04-25 10:57:08 przez Czas2012

Ekologia i klimat na Rynku. Sprawdź co się za tym jednak kryje?

W sobotę (22.04) na bocheńskim Rynku miał miejsce Piknik Ekologiczny. Pod hasłem „Drzewo Dla Klimatu” rozdawane były sadzonki różnych gatunków drzew jabłoni, gruszy, wiśni, lip czy grabów.

Wydarzenie miało także na celu zainteresować przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych. Dla nich prowadzono zabawy i zajęcia mające m.in. na celu zbudowanie domków dla owadów, które mogli później zabrać do swojego przedszkola czy szkoły. Warsztaty tematyczne poprowadzone zostały przez przedstawicieli Nadleśnictwa Niepołomice i Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Było także o miodzie. Gospodarstwo Pasieczne „Pasieka u Kiejdów” prowadziło zajęcia podczas których można było się dowiedzieć kim jest pszczelarz, jakie są gatunki miodów czy jak przygotować ramkę do ula. Można było także zasmakować lokalnych produktów z Lipnicy Górnej czy Leszczyny. Ekodoradcy natomiast prowadzili konkursy i quizy ekologiczne z nagrodami.

Temat czystego klimatu jest bardzo chwytliwy i ważny. Kto z nas nie chciałby żyć w czystej atmosferze i niezaśmieconym środowisku? Z pojęciem czystego klimatu wiąże się jednak i polityka i ideologia, które próbują wykorzystać temat do swoich celów. I tak właśnie coraz bardziej odczuwamy to na własnej skórze. Ślepe i nieprzemyślane dbanie o klimat i środowisko, podszyte dodatkowo lewicwymi pomysłami, przynosi człowiekowi więcej szkody niż pożytku. To właśnie przez tzw. "Zielony ład”, forsowany przez Unię Europejską i akceptowany przez obecny rząd, mamy tak drakońskie podwyżki energii, wymuszanie na kierowcach pozbywania się aut spalinowych i wpychania im niebezpiecznych i wadliwych aut elektrycznych, zamykanie miast przed starszymi samochodami, dążenie do ograniczeń w spożywaniu mięsa, naciskanie na spożywanie dań z "pożywnej mąki świerszcza” itd. Itp. Pomysły rodem z kiepskiego kabaretu. Za słusznym skądinąd hasłem dbania środowisko skryło się lewackie lobby dążące do zrujnowania gospodarek europejskich.

Dowiedz się kto stoi za lobby klimatycznym i czy ma to przyszłość?

Paweł Wieciech

Zobacz także: czy unijny Zielony Ład działa?